3ος προκριματικός γύρος του Europa Conference League.

*Αγώνας ρεβάνς. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στα πλέι οφ τη νικήτρια του ζευγαριού Μπρόντμπι – Βασιλεία.

*Χωρίς χρήση VAR.

*Α’ Ματς: ΤΣΣΚΑ Σόφιας – Σεντ Πάτρικς Αθλέτικ 0-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΣΕΝΤ ΠΑΤΡΙΚΣ ΑΘΛΕΤΙΚ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ιρλανδία, 404)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-1 επί της ΤΣΣΚΑ Σόφιας, στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League. Αφοσιωμένη στο αμυντικό της πλάνο, “έσπαγε” συνέχεια το ρυθμό του αγώνα με φάουλ, εξουδετερώνοντας ουσιαστικά τον παράγοντα “έδρα” για τους Βούλγαρους, που δεν μπορούσαν να επιβληθούν όπως σε κάθε εντός έδρας παιχνίδι τους. Οι φιλοξενούμενοι, σε μία από τις ελάχιστες ευκαιρίες τους στο παιχνίδι, κατάφεραν να αποδράσουν με τη νίκη, με τον Ατακάγι να διαμορφώνει το τελικό 0-1 στο 87′, σκοράροντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα των “Σεντς”.

Δεν είχε υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε, με την αποστολή της ομάδα να αντιμετωπίζει δυσκολία στο να κλείσει τσάρτερ για την επιστροφή της από τη Βουλγαρία. Για το λόγο αυτό, η Ομοσπονδία της Ιρλανδίας ανέβαλε το εκτός έδρας παιχνίδι της Σεντ Πάτρικς απέναντι στη Σέλμπουρν.

Τραυματίας παραμένει ο Μέρφι.

Σεντ Πάτρικς Αθλέτικ Στατιστικά

*Under2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΤΣΣΚΑ ΣΟΦΙΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βουλγαρία, 129)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-1 απέναντι στη Σεντ Πάτρικς Αθλέτικ, στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League. Δεν κατάφερε να επιβάλει το ρυθμό της σε κανένα σημείο του παιχνιδιού, με τους φιλοξενούμενους να “χαλάνε” το παιχνίδι κατοχής που συνηθίζει να έχει. Πίεσε πολύ στο τελευταίο δεκάλεπτο και το πλήρωσε, δεχόμενη το 0-1 στο 87′, κόντρα στη ροή του αγώνα, έπειτα από δικό της λάθος στην άμυνα.

Δύσκολο το έργο των Βουλγάρων, που καλούνται να βρούνε σήμερα την πρώτη εκτός έδρας νίκη τους για φέτος. Στο πρωτάθλημα έχουν ξεκινήσει εξαιρετικά, όντας αήττητοι μετά από τέσσερις αγωνιστικές (3-1-0), έχοντας δεχτεί μόλις 2 γκολ στο διάστημα αυτό.

Εκτός οι Κουαρεμά, Μίτκοφ, Μίτρεφ Μπαμπά και Παπάζοφ.