*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ρος Κάουντι-Σεντ Μίρεν 1-0.

ΣΕΝΤ ΜΙΡΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σεντ Τζόνστον με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Κέιν στο 90+6’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για τη Σεντ Μίρεν. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, αποδείχθηκε αναποτελεσματική στη τελική της προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Η άμυνά της παρέμεινε σε γενικές γραμμές σταθερή, όμως υπέκυψε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σε τραγική κατάσταση αυτή την περίοδο, δεν πείθει καθόλου με την εικόνα της, όντας σε πτώση. Κάκιστη αμυντικά, δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία, ενώ δείχνει να διανύει διάστημα δυστοκίας επιθετικά, αφού απέτυχε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στις τέσσερις από τις πέντε πρόσφατες αναμετρήσεις της. Αρκετά πιο θετικά στοιχεία έχει αφήσει στις εντός έδρας εμφανίσεις της, μετρώντας τρεις νίκες και μία ισοπαλία σε πέντε αγωνιστικές, ενώ παραμένει εντός τετράδας παρά τα πολλά σκαμπανεβάσματά της.

Σεντ Μίρεν Στατιστικά

*Με No Goal τα 5/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΡΟΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μάδεργουελ, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μάρεϊ στο 2’ και το 2-0 ο Ντάντα στο 18’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Πούρινγκτον στο 56’.

Κομβικής σημασίας νίκη για τη Ρος Κάουντι. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα από νωρίς στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη βρήκε ακόμα μία φορά το δρόμο προς τα δίχτυα, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, αλλά παρέμεινε σταθερή, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της.

Σε πολύ καλή κατάσταση βρίσκεται αυτό το διάστημα, καθώς προέρχεται από σημαντικές νίκες, παίρνοντας διαφορά ασφαλείας από τις τελευταίες θέσεις του πρωταθλήματος. Είναι ανεβασμένη, έχει ψυχολογία, όμως δυσκολεύεται πάρα πολύ στις εξόδους της, αφού απέτυχε να αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα στις πέντε πρόσφατες. Δέχεται εύκολα γκολ μακριά από το γήπεδό της, αλλά θετικό είναι το γεγονός ότι βρίσκει εξίσου δίχτυα σε αρκετές.