*Πρώτη αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες.

ΣΕΝΤ ΛΟΥΙΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 κόντρα στο Κολοράντο. Στο 9’ το 0-1, το 0-2 ήρθε στο 60’, το τελικό 0-3 ήρθε στις καθυστερήσεις. Χατ-τρικ απ’ τον Μιχαΐλοβιτς. Έχασε πέναλτι στο 25’ το Σεντ Λούις.

“Βαριά” ήττα υπέστη το Σεντ Λούις την Τετάρτη, το τελικό 0-3 απ’ το Κολοράντο δεν αφήνει περιθώρια για αμφισβήτηση, αλλά ήταν λιγάκι πλασματικό σαν σκορ. Ισορροπημένο το ματς στο μεγαλύτερο κομμάτι του, το Κολοράντο ήταν πιο εύστοχο, προηγήθηκε νωρίς και στη συνέχεια διαχειρίστηκε την κατάσταση. Είχε χαμένο πέναλτι στο 25’ το Σεντ Λούις, που δεν μπορούσε να σκοράρει με τίποτα, τα γκολ ήρθαν για το Κολοράντο, που “κλείδωσε” τη νίκη στο δεύτερο μέρος. Δεύτερη σερί ήττα για το Σεντ Λούις μετά το 2-0 απ’ το Ντάλας, νωρίτερα πήρε δύο σερί ισοπαλίες κόντρα σε Πόρτλαντ (0-0) και Ίντερ Μαϊάμι (3-3), είχε δύο ήττες από Σινσινάτι (3-1) και Σιάτλ (1-2). Πορεύεται χωρίς νίκη στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές (0-2-5), καταλαμβάνει την 12η θέση της Δύσης.

ΣΕΝΤ ΛΟΥΙΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 8/13 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 7/13 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΤΛΑΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 1-0 επί της Ουάσινγκτον. Το γκολ ο Αλμάδα στο 79’.

Πήρε σπουδαία νίκη την Τετάρτη, εκτός έδρας κόντρα στην Ουάσινγκτον. Δεν άξιζε τη νίκη, το ματς ήταν ισορροπημένο στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο 45λεπτο η Ουάσινγκτον ήταν ανώτερη, είχε πιο πολλές καθαρές φάσεις, ωστόσο το γκολ ήρθε για την Ατλάντα, που άντεξε μέχρι το φινάλε. Επιστροφή στις νίκες έπειτα από δύο αγωνιστικές (0-1-1), που είχε ισοπαλία με το Χιούστον (2-2) και ήττα απ’ τη Σάρλοτ (2-3), μετρά ρεκόρ 2-2-2 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές. Καταλαμβάνει την 9η θέση της Ανατολής, είναι πολύ πιο χαμηλά απ’ ότι περίμενε.