*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Η Σεντ Ετιέν αναδείχθηκε νικήτρια στις 4/5 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων σε επίσημο επίπεδο (4-0-1).

*N/G & Under 2.5 ήρθαν οι 7/8 πρόσφατες αναμετρήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Κεβιγί. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 13’, δέχθηκε το 2-0 στο 32’, μείωσε σε 2-1 με τον Κρασό στο 37’ και έφερε το ματς στην ισορροπία με τον Καφαρό στο 45’. Η Σεντ Ετιέν τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες (86’).

Δεν έχει προσαρμοστεί ακόμη στις απαιτήσεις της κατηγορίας και άφησε εκ νέου βαθμούς, παραχωρώντας αυτή τη φορά 2-2 με την Κεβιγί εκτός έδρας. Δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι, βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, μετά το πρώτο μισάωρο δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, αντέδρασε όμως άμεσα και μέσα σε λιγότερο από δέκα λεπτά ισοφάρισε το σκορ, πηγαίνοντας με το 2-2 στ’ αποδυτήρια. Δεν έπιασε καλή απόδοση στο δεύτερο 45λεπτο, έδειξε να συμβιβάζεται με τον πόντο, στο φινάλε έμεινε και με δέκα παίκτες.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία για τη Σεντ Ετιέν, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 1-1 με τη Νιμ, αγνοεί ακόμη τη χαρά της νίκης (0-2-1), η ήττα ήρθε στην πρεμιέρα απ’ τη Ντιζόν (2-1). Να θυμίσουμε πως έχει ξεκινήσει τη σεζόν με -3, αυτή τη στιγμή είναι στο -1 και απέχει οκτώ πόντους απ’ τις θέσεις της ανόδου. Τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα ο χαφ Μπουχουαρί (από Ρόντα). Ψάχνει επιθετικό, ψηλά στη λίστα της ο Σαρμπονιέ (Οσέρ). Παρελθόν αποτελεί ο Καμερουνέζος στόπερ Μουκουντί που πήρε μεταγραφή στην ΑΕΚ (δεν ήταν στα πλάνα του κόουτς Μπατλές). Ακυρώθηκε η κόκκινη του Ναντέ και ο βασικός στόπερ είναι κανονικά διαθέσιμος. Παραμένουν τραυματίες ο χαφ Σαμπόστ και ο εξτρέμ Αουσίς, επιστρέφει ο αμυντικός Μπριανσόν.

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Goal/Goal τα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ τα 9/12 πρόσφατα ματς.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΧΑΒΡΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Πο. Προηγήθηκε με τον Κεχτά στο 21’, δέχθηκε την ισοφάριση στο 82’.

Δεν αξιοποίησε τον παράγοντα έδρα την προηγούμενη αγωνιστική και μοιράστηκε ένα βαθμό με την Πο (1-1). Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, ήταν πιο απειλητική, απέκτησε το προβάδισμα και πήγε με το υπέρ της 1-0 στην ανάπαυλα. Έδειξε να ελέγχει την κατάσταση στο δεύτερο 45λεπτο, είχε ευκαιρίες να τελειώσει το ματς, δεν το έκανε και στο φινάλε πληγώθηκε, με την αντίπαλο να παίρνει τον πόντο.

Βαθμός για την Χάβρη, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 1-0 απ’ τη Βαλενσιέν, αγνοεί τη νίκη μετά το πέρασμα τριών αγωνιστικών (0-2-1), στην πρεμιέρα “κόλλησε” στο 0-0 με την Γκρενόμπλ. Το θετικό είναι πως “έσπασε” την γκίνια στην επίθεση και βρήκε δίχτυα, αφού στο προηγούμενο παιχνίδι είχε 20 τελικές, αλλά δεν βρήκε στόχο και “κόλλησε” στο μηδέν. Τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα ο χαφ Κονφέ (από Ολυμπιακό Λευκωσίας). Παραμένει τραυματίας ο αμυντικός Μπεμπά, επανέρχεται ο επιθετικός Κορνέ.