*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν over 2,5

*4 νίκες μετρά η Σεντ Ετιέν στα 5 τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Νις

*Η Σεντ Ετιέν έχει πραγματοποιήσει το χειρότερο ξεκίνημά της τα τελευταία 30 χρόνια!

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Για ακόμη ένα παιχνίδι έδειξε χαρακτήρα και διάθεση, αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα. Μαχητική και φιλόδοξη στο πριγκιπάτο, αλλά πλήρωσε μια ανόητη αποβολή και ηττήθηκε με 3-1. Ήταν άτυχη σε αρκετές περιπτώσεις, αφού έχασε διπλό δοκάρι στο 0-0 και ένα ακόμη μετά το 1-1, ενώ έχασε από πέναλτι δώρο του πιο έμπιστου θεωρητικά αμυντικού της. Έπαιξε τουλάχιστον για μια ώρα με παίκτη λιγότερο και αυτό ήταν σίγουρα κάτι που επίδρασε αρνητικά τόσο την εικόνα της όσο και την ψυχολογία της. Έχει αυξηθεί για τα καλά η πίεση, καθώς ισοβαθμεί στην τελευταία θέση με την Μετς.

Ο κόσμος δείχνει αγανακτισμένος, έγιναν πολλές προσπάθειες τις τελευταίες ημέρες από την διοίκηση και τον Πιέλ να ηρεμήσουν την κατάσταση. Έχει πάντως κάθε λόγο να αισθάνεται αδικημένη από την βαθμολογική της συγκομιδή και θέση, μιας και οι εμφανίσεις της είναι αρκετά θετικές. Απλώς πάντα δείχνει κάτι να της λείπει τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά.

Το νεανικό της ρόστερ στερείται εμπειριών και αυτό για την ώρα είναι το πρόβλημα σε συνδιασμό με ορισμένες άστοχες αλχημείες του Κλοντ Πιέλ που ανέλαβε εξ’ ολοκλήρου την ευθύνη για την εικόνα αυτή της ομάδας του. Τραυματίας παραμένει ο δεξιός μπακ Μασόν (5/0) και ο αναπληρωματικός χαφ Μουεφέκ. Τιμωρημένος ο βασικός κίπερ Γκριν (7/0)

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε από την Μονακό με 3-1 εκτός έδρας για το πρωτάθλημα. Έμεινε πίσω στο σκορ με τέρμα του Φόλαντ (27′), ισοφάρισε αν και είχε μείνει με 10 παίκτες προς τα τέλη του ημιχρόνου με τον Μπουανζά, αλλά στην επανάληψη υπέκυψε και δέχτηκε άλλα δύο τέρματα με τον Μπεν Γιεντέρ.

Σεντ Ετιέν Στατιστικά

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν goal/goal (δες το στο Pamestoixima)

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν over 2,5

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΙΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σημάδια κάμψης παρουσιάζει στα δύο τελευταία παιχνίδια της η ομάδα του Κριστόφ Γκαλτιέ, καθώς η μέτρια εικόνα της στο παιχνίδι με την Μονακό, συνοδεύτηκε από την πρώτη ήττα της σεζόν στην έδρα της Λοριάν με 1-0. Εν πολλοίς μιλάμε για ένα άδικο αποτέλεσμα, αφού δέχτηκε γκολ σε μια από τις λίγες ευκαιρίες που δέχτηκε. Κακή η εικόνα της στο πρώτο ημίχρονο κυρίως επιθετικά, αφού απείλησε ελάχιστα αλλά και αμυντικά ήταν αφελής. Αρκετά βελτιωμένη στην επανάληψη, έχασε για ακόμη μια αγωνιστική πέναλτι με τον Γκουιρί για την ισοφάριση και δοκάρι με τον έτερο φορ Ντελόρ.

Ελάχιστες αλλαγές από τον Γκαλτιέ στην εντεκάδα, δείχνει να εμπιστεύεται συγκεκριμένους παίκτες και αυτό αναμένεται να πράξει και απέναντι στους «Στεφανουά». Υποχώρησε στην βαθμολογία αλλά έχει παιχνίδι λιγότερο, καθώς εκκρεμεί ο αγώνας με την Μαρσέιγ που διακόπηκε ενώ ήταν μπροστά με 1-0.

Μάλλον εκτός ο στόπερ Τοντιμπό (6/0) και ο μέσος Μπουνταουί (6/2), παραμένει αμφίβολος ο φορ Ντόλμπεργκ (4/3), ενώ εξέτισε ο κομβικός χαφ Λεμινά (5/0). Μοναδική πάγια απουσία αυτή του επιτελικού μέσου Κλοντ Μορίς, που θα επιστρέψει στα τέλη του μήνα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η ήττα από την Λοριάν στο «Μοστουά» εκτός έδρας με 1-0 για το πρωτάθλημα.