*Το παιχνίδι ήταν προγραμματισμένο να διεξαχθεί χθες Σάββατο (02/04), ωστόσο λόγω της έντονης χιονόπτωσης μεταφέρθηκε για σήμερα Κυριακή.

*Στον Α’ γύρο: Μαρσέιγ – Σεντ Ετιέν 3-1

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με under 2,5

*Eξαιρετικά ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία στην έδρα της Σεντ Ετιέν (7-7-6).

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Δεν έπιασε τα γνώριμα στάνταρ απόδοσης των τελευταίων μηνών στο εντός έδρας παιχνίδι απέναντι στην Τρουά την προηγούμενη αγωνιστική και περιορίστηκε στο 1-1. Σε ματς που είχε την κατοχή της μπάλας αλλά οι ευκαιρίες ήταν λιγοστές, είδε την αντίπαλό της να προηγείται στο 18′, αλλά ένα πέναλτι του Μπουντεμπούζ στα μισά του δευτέρου μέρους (67′), έδωσε από έναν βαθμό στις δύο ομάδες.

Βγάζει σταθερότητα μετά την έλευση του Ντιπρά, ο οποίος την έχει αναμορφώσει πλήρως. Έχει ξεκολλήσει εδώ και αρκετές εβδομάδες από την τελευταία θέση και προσπαθεί να φύγει και από την 18η που οδηγεί στα πλέι άουτ. Βγάζει θέμα στο γκολ στα τελευταία παιχνίδια, ενδεικτικό ότι στα τέσσερα τελευταία έχει πετύχει μόλις τρία. Σε αυτό ίσως να οφείλεται και το ντεφορμάρισμα του ηγετικού φορ Καζρί.

«Επιβεβαιώνω την επιθυμία μου να παραμείνω στην ομάδα και την επόμενη σεζόν, αλλά αυτό που λέω είναι διαστρεβλωμένο. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως έτσι θα γίνει αναγκαστικά. Είναι απόλυτο δικαίωμά μου να θέλω κάτι τέτοιο από την στιγμή που περνάω καλά και απολαμβάνω τις μέρες μου», τόνισε ο Ντυπρά.

Τραυματίστηκε σοβαρά και θα χάσει το υπόλοιπο της σεζόν ο νεοαποκτηθείς δεξιός μπακ Σακό (7/0), μυϊκό θέμα για τον ηγετικό φορ Καζρί (25/9), πάντα εκτός ο έμπειρος φορ Αμουμά (18/1) και ο δεξιός μπακ Μασόν (18/0).

Σεντ Ετιέν Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με under 2,5

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΑΡΣΕΪΓ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πέτυχε σπουδαία νίκη στο ντέρμπι απέναντι στην Νις με 2-1 εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Ήταν καλύτερη και έδειξε να το θέλει περισσότερο, ενώ βρέθηκε και σε μεγαλύτερη ρέντα επιθετικά. Άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με πέναλτι του Μίλικ, στην συνέχεια απειλήθηκε με ισοφάριση αλλά χωρίς αυτό να γίνει, βρήκε και δεύτερο γκολ στο 89′ με τον έτερο φορ Μπακαμπού. Η αντίπαλος απλώς μείωσε στις καθυστερήσεις.

Νίκη δεύτερης θέσης αυτή απέναντι στην Νις, έγινε το μεγάλο φαβορί για την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ την επόμενη χρονιά. Παίζει ασταμάτητα από τις αρχές φθινοπώρου και ακολουθεί πρόγραμμα βουνό με επτά παιχνίδια σε διάστημα τριών εβδομάδων. Σπαζοκεφαλιά για τον τεχνικό Σαμπάολι η διαχείριση του ρόστερ, την ίδια ώρα που ακολουθούν τα κρίσιμα ματς με τον ΠΑΟΚ για το Κόνφερενς Λιγκ.

«Δεν μπορώ να δώσω ξεκάθαρες απαντήσεις αναφορικά με το αγωνιστικό κομμάτι. Το δεδομένο είναι ότι υπάρχουν ορισμένοι παίκτες όπως ο Μίλικ, που ταλαιπωρούνται από τραυματισμούς. Η συμμετοχή τους είναι αμφίβολη αλλά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Καλούμαστε να διαχειριστούμε πολλά συνεχόμενα παιχνίδια και χρειάζονται όλοι οι παίκτες», το σχόλιο του τεχνικού Σαμπάολι στην χθεσινή συνέντευξη Τύπου.

Τιμωρημένος ο αριστερός μπακ Πέρες (22/0) που στα τελευταία παιχνίδια ξεκινάει συνήθως από τον πάγκο. Τέθηκε εκτός ομάδας για το υπόλοιπο της σεζόν ο αμυντικός Άλβαρο (6/0) που δεν υπολογιζόταν καιρό τώρα.