*3η Αγωνιστική

*Έχουν ανοίξει τα γήπεδα για τον κόσμο κατά τα 2/3 της χωρητικότητας τους από την 1η Οκτωβρίου.

*Η Σεν Γκάλεν έχει κερδίσει τα 6/7 τελευταία εντός έδρας ματς κόντρα στη Σερβέτ.

Δείτε τα προγνωστικά Ελβετίας (Κλικ Εδώ)

Σεν Γκάλεν – Σερβέτ στην Goalbet
goalbet-logo

ΣΕΝ ΓΚΑΛΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Κατάφερε να αντιδράσει σωστά μετά τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό από την ΑΕΚ, με τη Σεν Γκάλεν να επικρατεί με 1-0 της Βαντούζ εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Χωρίς να θέλξει με την απόδοση της, πήρε τρεις σημαντικούς βαθμούς χάρη σε γκολ του Ριμπέιρο στα τελευταία λεπτά, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κιντίγια είχε χαμένο πέναλτι.

Η ομάδα του Ζέιντλερ έχει ξεκινήσει ιδανικά τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα, καθώς στην πρεμιέρα επικράτησε με 1-0 της Σιόν, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της και στα δυο πρώτα ματς. Στηρίζει πολλά στην έδρα της, έχει κερδίσει τα 5/6 τελευταία ματς για το πρωτάθλημα. Πέρσι τερμάτισε στη 2η θέση του πρωταθλήματος και στο -8 από την κορυφή, ελπίζει και φέτος σε μια καλή πορεία. Χάνουν το σημερινό παιχνίδι οι τραυματίες Λούτσινγκερ, Μπάμπιτς και Γκονζάλεθ.

Προηγούμενο ματς: Με 1-0 εκτός έδρας επικράτησε της Βαντούζ η Σεν Γκάλεν. Ο Ριμπέιρο στο 84′ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, που στις καθυστερήσεις του αγώνα είχαν χαμένο πέναλτι με τον Κιντίγια.

ΣΕΝ ΓΚΑΛΕΝ Στατιστικά

*Έρχεται από 13/16 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στην Goalbet).

*Από 7/10 NG έρχεται η Σεν Γκάλεν.

Παίξε Νόμιμα στην Goalbet+21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΕΡΒΕΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αξιοποίησε την έδρα της, αλλά και το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε από το 30′ κόντρα στη Βασιλεία, με τη Σερβέτ να φτάνει σε μια σπουδαία νίκη με 1-0 την προηγούμενη αγωνιστική. Δυσκολεύτηκε να βρει κενούς χώρους, η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σαλκ στο 77′ της έδωσε το προβάδισμα και στη συνέχεια τους τρεις βαθμούς. Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Γκέιγκερ, που άφησε στην άκρη την ήττα της πρεμιέρας από τη Λωζάνη (2-1), ενώ είχε προηγηθεί ο ευρωπαϊκός αποκλεισμός από τη Ρεμς (0-1). Θέλει να “χτίσει” στη νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής, εκτός έδρας ωστόσο δεν εμπνέει εμπιστοσύνη, αγνοεί τη νίκη στις εννέα τελευταίες εξόδους της για το πρωτάθλημα, ενώ ηττήθηκε στις πέντε πιο πρόσφατες.

Προηγούμενο ματς: Με 1-0 επικράτησε της Βασιλείας η Σερβέτ. Οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν από το 30′ με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Φαν Ντερ Βερφ, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 77′ με πέναλτι του Σαλκ.