*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σέλτικ-Σεντ Τζόνστον 0-0.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Σεντ Τζόνστον-Σέλτικ 1-3.

ΣΕΛΤΙΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λίβινγκστον με σκορ 4-2, στα πλαίσια του κυπέλλου. Το 1-0 ο Μαέντα στο 7’ και το 1-1 ο Μακκάι στο 12’. Το 2-1 πέτυχε ο Μαέντα στο 22’ και το 2-2 ο Γένγκι στο 54’. Το 3-2 έκανε ο Μαέντα στο 86’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φουρουχάσι στο 90+5’.

Τα «χρειάστηκε» η Σέλτικ απέναντι στη Λίβινγκστον. Μπορεί να προηγήθηκε δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε ισάριθμες περιπτώσεις. Στη συνέχεια πίεσε έντονα και στα τελευταία λεπτά κατάφερε να πάρει ξανά κεφάλι στο σκορ, ενώ στις καθυστερήσεις «σφράγισε» την πρόκριση με ένα ακόμη τέρμα.

Την άμεση επιστροφή της στις νίκες θέλει να πετύχει σήμερα, προσπαθώντας να εκμεταλλευτεί οποιοδήποτε νέο στραβοπάτημα τη Ρέιντζερς, ώστε να βρεθεί και πάλι στην κορυφή. Είναι μεν σε καλή κατάσταση, άφησε πίσω την ήττα από τη Χαρτς, παίρνοντας το «εισιτήριο» για την επόμενη φάση του κυπέλλου, όμως πρωταρχικός της στόχος είναι φυσικά το πρωτάθλημα. Δεν αναμένεται να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα σήμερα, έχοντας το πλεονέκτημα έδρας, αν και στον πρώτο γύρο απέτυχε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Σεντ Τζόνστον, όντας μάλιστα ένα από τα λίγα ματς που δεν βρήκε δίχτυα (0-0).

Σέλτικ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΝΤ ΤΖΟΝΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Λίβινγκστον με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Σίνι στο 37’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κλαρκ στο 87’.

Το βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος κατάφερε να σώσει η Σεντ Τζόνστον. Παρά το γεγονός ότι μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη αύξησε την πίεσή της και κατάφερε εν τέλη στα τελευταία λεπτά να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

Ο βαθμός αυτός κατάφερε να την φέρει πάνω από την Αμπερντίν στο βαθμολογικό πίνακα και σήμερα γνωρίζει πως το έργο της είναι τρομερά δύσκολο. Προέρχεται παρ’ όλα αυτά από δύο θετικά αποτελέσματα, σκόραρε και στις δύο πρόσφατες αναμετρήσεις της, όμως δεν δέχθηκε γκολ μόλις σε μία από τις τελευταίες έξι. Αναμένεται να δεχθεί ασφυκτική πίεση από την αρχή του ματς, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, ώστε να αποφύγει τυχόν διασυρμό.