*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μάδεργουελ-Σέλτικ 1-2.

ΣΕΛΤΙΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Αμπερντίν, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Γανγκ Χιουνγκ-Τζουν στο 9’ και το 2-0 ο Φουρουχάσι στο 16’. Το 3-0 πέτυχε ο Πάλμα με πέναλτι στο 77’ και το 4-0 ο Τέρνμπουλ στο 90+2’. Το 5-0 έκανε ο Οχ Χέον-Γκιού στο 90+6’ και το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο ίδιος στο 90+9’.

Τρομερή εμφάνιση και επιβλητικό σκορ για τη Σέλτικ. Επέβαλλε το ρυθμό της από την αρχή και πήρε από νωρίς κεφάλι στο σκορ, ενώ «καθάρισε» την υπόθεση νίκη από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Στην επανάληψη δεν μείωσε παρ’ όλα αυτά το ρυθμό της, σκοράροντας ακόμα τέσσερις φορές ως το τελευταίο σφύριγμα.

Να διευρύνει ακόμα περισσότερο το αήττητο σερί της στο πρωτάθλημα θέλει σήμερα και δεν αναμένεται να αντιμετωπίσει ιδιαίτερο πρόβλημα, αφού βρίσκει μπροστά της την κακή αμυντικά Μάδεργουελ. Φυσικά δεν θα πρέπει να την υποτιμήσει σε καμία περίπτωση, αφού είναι επικίνδυνη επιθετικά και μπορεί να το «πληρώσει». Άτρωτη εντός έδρας, μετράει πέντε νίκες σε έξι αγωνιστικές, με 18 γκολ ενεργητικό και μόλις 4 παθητικό.

Σέλτικ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΑΔΕΡΓΟΥΕΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Χαρτς με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Σάνκλαντ στο 27’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 71’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σπάιταλ με πέναλτι στο 78’.

Πάλεψε, αλλά δεν τα κατάφερε η Μάδεργουελ. Δέχθηκε έντονη πίεση και έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, ενώ υπέκυψε ακόμα μία φορά στην επανάληψη. Το μόνο που κατάφερε στη συνέχεια ήταν να μειώσει από το σημείο του πέναλτι.

Δύσκολο το έργο της σήμερα, αφού φιλοξενείται από την πρωτοπόρο Σέλτικ. Δεν πείθει σε καμία περίπτωση με την εικόνα της, είναι τρομερά ασταθής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται συνεχώς γκολ. Επιθετικά βρίσκει λύσεις, αλλά μέχρι στιγμής δεν της είναι αρκετές ώστε να επιστρέψει στις νίκες, μετρώντας μόλις δύο ισοπαλίες στις τελευταίες εννέα αγωνιστικές.