15η αγωνιστική

*Α’ Γύρος: Ντροχέντα Γιουνάιτεντ FC – Σέλμπουρν Δουβλίνου 0-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιρλανδίας

ΣΕΛΜΠΟΥΡΝ ΔΟΥΒΛΙΝΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Σλίγκο Ρόβερς, για την περασμένη αγωνιστική. Εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις ευκαιρίες της στο α’ μέρος και πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο 43′. Μπήκε νωθρά στο β’ μέρος, δέχθηκε το 2-1 στο 64′, αλλά κατάφερε να κρατήσει μέχρι τέλους το προβάδισμα της και να πάρει την πρώτη εντός έδρας νίκη της φέτος.

Ήταν η πρώτη της νίκη μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, στο +5 από τα μπαράζ υποβιβασμού και στο +2 από τη σημερινή της αντίπαλο. Εντός έδρας μετράει πέντε ήττες σε επτά παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Τραυματίες οι ΜακΣουίνι και Τουρέ.

Σέλμπουρν Δουβλίνου Στατιστικά

*Εντός έδρας μετρέι 4 συνεχόμενα over2.5 γκολ.

ΝΤΡΟΧΕΝΤΑ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ FC ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Βαριά εντός έδρας ήττα με 0-4 από τη Σεντ Πάτρικς Αθλέτικ, για την περασμένη αγωνιστική. Πραγματοποίησε ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο και έμεινε δίκαια πίσω στο σκορ με 0-2 στο 36′. Πίεσε για να ξαναμπεί στο παιχνίδι στο β’ μέρος, αλλά μάταια, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν το 0-3 στο 70′, κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη. Το τελικό 0-4 διαμορφώθηκε στο 86ο λεπτό.

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για την Ντροχέντα, που έχει δεχτεί 11 γκολ σε αυτά τα τρία παιχνίδια. Βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας, στο +3 από την 9η Φιν Χαρπς και τα μπαράζ υποβιβασμού. Μετράει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της.