*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Λίνκολν-Σέφιλντ Γουένσντεϊ 1-1.

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Τσέλτεναμ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Κένα στο 62’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μέι στο 69’. Το 2-1 πέτυχε ο Φλιντ στο 76’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκρέγκορι στο 87’.

Πλήρωσε την αναποτελεσματικότητά της για ακόμα μία φορά η Σέφιλντ Γουένσντεϊ. Μέτριο πρώτο μέρος χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες για τις δύο ομάδες, όμως στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, παίρνοντας «ασφαλές» προβάδισμα στο σκορ. Στη συνέχεια πίεσε έντονα και κατάφερε να γλυτώσει την ήττα, παίρνοντας το βαθμό της ισοπαλίας, όμως και πάλι δεν την ευχαριστεί το αποτέλεσμα αυτό.

Να αφήσει πίσω τα αρνητικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος θέλει ιδανικά, επιστρέφοντας στις εντός έδρας αναμετρήσεις ύστερα από δύο εβδομάδες. Υποχρεωμένη να πάρει το τρίποντο είναι σήμερα, καθώς μετά τα τελευταία αποτελέσματα έχει χάσει την 1η θέση του πρωταθλήματος, ενώ κινδυνεύει να χάσει και τη 2η. Δεν πείθει με την εικόνα της, έχει πολλά κενά στο αμυντικό της κομμάτι, με αποτέλεσμα να δέχεται πολύ εύκολα γκολ, τα οποία της κοστίζουν πολύτιμους βαθμούς.

Σέφιλντ Γουένσντεϊ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΙΝΚΟΛΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Φλίτγουντ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με το αυτογκόλ του Τζάκσον στο 16’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Πουλ στο 45+5’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Στόκλεϊ στο 73’.

Πάλεψε η Λίνκολν και ηττήθηκε στις λεπτομέρειες. Καλύτερη στο πρώτο μέρος, όμως έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, παρ’ όλα αυτά κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Στην επανάληψη έβγαλε αναποτελεσματικότητα τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους γηπεδούχους να πάρουν το τρίποντο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα των τελευταίων αγωνιστικών. Είναι μεν μαχητική και βρίσκει δίχτυα στα περισσότερο παιχνίδια της, ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, όμως τα προβλήματα που έχει στην άμυνά της δεν λένε να την αφήσουν σε ησυχία, με αποτέλεσμα να δέχεται σχεδόν μόνιμα γκολ.