6η αγωνιστική

*Είναι η πρώτη φορά που θα αναμετρηθούν οι δύο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ρότσντεϊλ, στα πλαίσια του δεύτερου γύρου για το Λιγκ Καπ. Το 1-0 ο Μπράουν στο 23’ και το 2-0 ο Ντέλε-Μπασίρου στο 36’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Αντερινάν στο 44’.

Εύκολη επικράτηση και πρόκριση για η Σέφιλντ Γουένσντεϊ κόντρα στη Ρότσντεϊλ. Μπήκε με στόχο να «καθαρίσει» το ματς και το πέτυχε από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, όντας καταιγιστική στο επιθετικό της κομμάτι, βρίσκοντας δίχτυα και παίρνοντας «ασφαλές» προβάδισμα. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, αφού δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση από τους φιλοξενούμενους.

Συνέχεια στο δρόμο των νικών θέλει να δώσει, μένοντας παράλληλα κοντά στην κορυφή του πρωταθλήματος. Δείχνει να βρίσκει ξανά ρυθμό μετά την ήττα από την Πιτέρμπορο, καθώς πέρασε από την έδρα της Μπόλτον σχετικά εύκολα και χωρίς να δεχθεί γκολ. Είναι επικίνδυνη μεσοεπιθετικά, το έχει αποδείξει πάρα πολλές φορές και ειδικά όταν αγωνίζεται στο δικό της γήπεδο. Φρούριο στα τελευταία ματς η έδρα της, καθώς δεν έχει δεχθεί γκολ από την πρεμιέρα και μετά, ενώ εκείνη έχει βρει δίχτυα 6 φορές, μετρώντας τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Δεν θα έχει στη διάθεσή της τους Φαμιού και Χαντ που είναι τραυματίες, καθώς επίσης και τον τιμωρημένο Τζέιμς. Πιθανή είναι και η απουσία του Σμιθ, ο οποίος θα παραμείνει αμφίβολος μέχρι και την έναρξη του αγώνα.

Σέφιλντ Γουένσντεϊ Στατιστικά

*Με No Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μπράιτον, στα πλαίσια του δεύτερου γύρου για το Λιγκ Καπ. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ουντάβ στο 38’ και τα τέρματα διπλασίασε ο Αλζάτε στο 45+1’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Φέργκουσον στο 90+4’.

Εύκολη και αναμενόμενη ήττα για τη Φόρεστ Γκριν απέναντι στη Μπράιτον. Παρά το γεγονός ότι είχαν αλλαγές στη βασική τους εντεκάδα, κατάφεραν να ελέγξουν το ρυθμό του αγώνα και να παραβιάσουν την εστία της με σχετική ευκολία τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Δεν κλείστηκε στα καρέ της η Φόρεστ Γκριν, πάλεψε να βρει το γκολ, όμως ήταν άστοχη στη τελική προσπάθεια.

Αρκετά δύσκολο το έργο της, καθώς μετά το δυνατό ματς κυπέλλου μεσοβδόμαδα θα πρέπει να αντιμετωπίσει μία από τις ομάδες που είναι φαβορί για την άνοδο. Δεν έχει δείξει καλά στοιχεία μετά τη νίκη της πρεμιέρας, καθώς δέχεται πολύ εύκολα γκολ αν βρεθεί υπό πίεση, ενώ τελευταία δεν βρίσκει συχνά το δρόμο προς τα δίχτυα. Παρ’ όλα αυτά δεν έχει ηττηθεί εκτός έδρας στις πρώτες δύο αγωνιστικές του πρωταθλήματος, όμως οι ομάδες που αντιμετώπισε δεν είχαν την ίδια ποιότητα με αυτή τής σημερινής αντιπάλου της. Εκτός αποστολής θα βρίσκονται οι τραυματίες Μαλάιφ και Μπόγες.