*Αναμέτρηση για τον 4ο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας. Οποια ομάδα κερδίσει, προκρίνεται. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί επαναληπτικός στην έδρα της τωρινής φιλοξενούμενης.

*Η Σέφιλντ Γουένσντεϊ έχει 4/4 νίκες απέναντι στην Φλίτγουντ στο παρελθόν, οι δύο φέτος στα ισάριθμα παιχνίδια τους για το πρωτάθλημα!

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΪ (Λιγκ 1)

Προηγούμενο ματς: Η Σέφιλντ Γουένσντεϊ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Φλίτγουντ, χάρη σε ένα τέρμα του Τζόνσον στο 17ο λεπτό και ενώ έχασε και πέναλτι προς τα τελευταία λεπτά του αγώνα, έχοντας κινδυνεύσει και με ισοφάριση σε κάποια σημεία του παιχνιδιού νωρίτερα.

Η Σέφιλντ Γουένσντεϊ έχει να αγωνιστεί μία εβδομάδα, από τότε που κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την σημερινή της αντίπαλο στο παιχνίδι που έπαιξαν για το πρωτάθλημα! Αυτή ήταν η έκτη της συνεχόμενη νίκη, 14η που πετυχαίνει στους 20 τελευταίους αγώνες που δεν έχει γνωρίσει κάποια ήττα.

Είναι πάντα στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας της, η οποία εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, στο -3 από την κορυφή, ενώ είναι στο +4 από την τρίτη θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, αλλά έχοντας έναν αγώνα λιγότερο και από τις δύο ομάδες που βρίσκονται εκεί.

Αποκτήθηκε δανεικός από την Στόουκ ο αμυντικός Φλιντ, ο οποίος μάλιστα έχει δικαίωμα να παίξει σήμερα αν το αποφασίσει ο προπονητής του. Τραυματίες και απόντες είναι οι Ιχιέκγουε (AM), Μπάναν (ΜΕ), Τζέιμς (ΑΜ).

Σέφιλντ Γουένσντεϊ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί under 1,5

*Εχει 13/21 N/G εντός έδρας

*Εχει 11/21 over 2,5 εντός έδρας

ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ (Λιγκ 1)

Προηγούμενο ματς: Η Φλίτγουντ έχασε 0-2 εντός έδρας από την Πόρτσμουθ, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται από τον Μπίσοπ στο 43ο λεπτό, ενώ το δεύτερο ήρθε στο 83’ από τον Πίγκοτ, παρόλο που η αντίπαλος της έπαιζε με 10 παίκτες λόγω αποβολής μετά το 68ο λεπτό. Αλλά ήταν πολύ ανώτερη από την ίδια, που απείλησε ελάχιστα την εστία της Πόρτσμουθ.

Η Φλίτγουντ έχασε και από την Πόρτσμουθ με 0-2 εντός έδρας, γνωρίζοντας τρίτη συνεχόμενη ήττα, δεύτερη σερί χωρίς να σκοράρει, ενώ έχει χάσει τους δύο από τους τρεις πιο πρόσφατους αγώνες που έχει δώσει μακριά από την έδρα της, ένας εκ των οποίων ήταν στο γήπεδο που παίζει σήμερα.

Είναι σχετικά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα της κατηγορίας της, στην 17η θέση του, έχοντας μία μικρή απόσταση ασφαλείας ακόμη από την ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +5 από αυτήν.

Δεν έχει κάποιο πρόβλημα απουσιών και όλοι οι παίκτες είναι στη διάθεση του προπονητή τους.