13η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπέρμιγχαμ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με το γκολ του ΜακΜπέρνι στο 64’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ντίνι στο 70’.

Κόλλησε στην ισοπαλία η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ όντας τρομερά αναποτελεσματική στη τελική της προσπάθεια. Είχε τον έλεγχο του αγώνα όπως αναμενόταν, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν απείλησε ιδιαίτερα την αντίπαλη εστία, παίρνοντας παρ’ όλα αυτά το προβάδισμα στην επανάληψη. Αμυντικά δεν κινδύνεψε σε πολλές περιπτώσεις, όμως μία αρκούσε για τους φιλοξενούμενους ώστε να απαντήσουν λίγα λεπτά μετά το γκολ που δέχθηκαν.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της Κπρ. Παραμένει μια από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες του πρωταθλήματος, έχει το πλεονέκτημα έδρας και σίγουρα μοιάζει αρκετά δύσκολο να γνωρίσει την πρώτη της εντός έδρας ήττα. Μετράει τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία σε πέντε αγωνιστικές στο γήπεδό της, έχοντας δεχθεί μόλις 2 γκολ, ενώ παράλληλα έχει βρει δίχτυα 12 φορές. Φυσικά παραμένουν τα πολλά προβλήματα που έχει στο θέμα των απουσιών, με οκτώ παίκτες να αναμένεται να μείνουν εκτός αποστολής σήμερα λόγω τραυματισμών.

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΠΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπρίστολ Σίτι με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γιοχάνσεν στο 19’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με το Ρόμπερτς στο 22’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουέλς στο 61’.

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για την Κπρ κόντρα στη Μπρίστολ Σίτι. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο, πιέζοντας ασφυκτικά και παίρνοντας «ασφαλές» προβάδισμα στο σκορ. Στην επανάληψη θέλησε να διατηρήσει το υπέρ της σκορ και το κατάφερε παρά την έντονη πίεση που δέχθηκε από τους γηπεδούχους, οι οποίοι παρ’ όλα αυτά κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία της σε μία από τις ελάχιστες προσπάθειές τους που βρήκαν στόχο.

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, έχοντας μπροστά της την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος. Ανεβασμένη το τελευταίο διάστημα, είναι δημιουργική και απειλεί με αρκετές από τις ευκαιρίες της τις αντίπαλες εστίες, ενώ έχει δείξει βελτίωση αμυντικά, έχοντας διατηρήσει το μηδέν παθητικό σε δύο από τις τρεις πρόσφατες αναμετρήσεις της. Γνωρίζει πως θα έχει δύσκολο έργο, καθώς η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ κάθε άλλο παρά τυχαία βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας, διαθέτοντας μια από τις πιο δυνατές έδρες. Χωρίς τους τραυματίες Ρίτσαρντς και Ντίκι αναμένεται η αποστολή τη, ενώ αμφίβολος είναι ο Κλαρκ-Σάλτερ.