15η αγωνιστική

*Αήττητη η Ιντερνασιονάλ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Σεαρά, έχοντας από δυο νίκες και ισοπαλίες.

*Under 2.5 τα δέκα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΣΕΑΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Δε Στρόνγκεστ, για το Κόπα Σουνταμερικάνα. Βρέθηκε πίσω στο πέμπτο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Έρικ (76′) και Ζε Ρομπέρτο (90’+3).

Τη νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει και πάλι η Σεαρά, μετά από πέντε παιχνίδια, στα οποία και μετρούσε τέσσερις ισοπαλίες και μια ήττα. Για την ακρίβεια, μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Μαρκίνιος Σάντος φιλοξενήθηκε από τη Δε Στρόνγκεστ, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τους “16” του Κόπα Σουνταμερικάνα, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2. Μπορεί να βρέθηκε πίσω από νωρίς σε ένα κακό πρώτο ημίχρονο για την ίδια, όμως στο δεύτερο πήρε μέτρα και με αντεπίθεση στα τελευταία λεπτά, έκανε την ανατροπή.

Κάπως έτσι απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης ενόψει της εντός έδρας ρεβάνς, το βράδυ της ερχόμενης Τετάρτης. Στο πρωτάθλημα τώρα, έρχεται από τέσσερις διαδοχικές ισοπαλίες, με πιο πρόσφατη αυτή με την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε (1-1 εντός), που τη διατηρεί οριακά εκτός της ζώνης του υποβιβασμού. Χωρίς νίκη σε έξι εντός για το πρωτάθλημα (0-4-2), που είναι και η χειρότερη επίδοση.

Δεν αναμένονται αρκετές αλλαγές από τον Μαρκίνιος Σάντος, που στοχεύει στο πρώτο εντός έδρας τρίποντο για φέτος. Δεν προπονήθηκαν την Παρασκευή οι Λουίζ Οτάβιο και Βίνα, οπότε και είναι εκτός. Θετικοί στον covid-19 βρέθηκαν μέσα στη βδομάδα οι Ζοάο Ρικάρντο, Λούκας Ριμπέιρο, Μπρούνο Πατσέκο και Κλέμπερ.

Σεαρά Στατιστικά

*Under 2.5 τα 8/9 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΙΝΤΕΡΝΑΣΙΟΝΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Κόλο Κόλο, για το Κόπα Σουνταμερικάνα. Βρέθηκε πίσω στο 12ο λεπτό, για να δεχθεί και δεύτερο στο 55′, για το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Ιντερνασιονάλ. Πιο συγκεκριμένα, το βράδυ της Τρίτης, η ομάδα του Μάνο Μενέσες φιλοξενήθηκε από την Κόλο Κόλο, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τους “16” του Κόπα Σουνταμερικάνα, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-0. Απογοητευτική η εμφάνισή της, δεν κατάφερε να δείξει ανταγωνιστική σε καμία περίπτωση και να απειλήσει την αντίπαλό της, με το τελικό αποτέλεσμα να είναι και το πιο δίκαιο στην αναμέτρηση.

Καλείται πλέον να κάνει μια δύσκολη ανατροπή στην εντός έδρας ρεβάνς το βράδυ της ερχόμενης Τρίτης. Στο πρωτάθλημα, έρχεται από το εντός 3-0 επί της Κοριτίμπα, οπότε και μοιράζεται την τρίτη θέση με τις Ατλέτικο Παραναένσε και Ατλέτικο Μινέιρο, ενώ είναι στο -5 από την κορυφή. Μια ήττα στα εννέα τελευταία εκτός της, όπου μετράει ακόμη από τέσσερις νίκες και ισοπαλίες. Αρκετοί βασικοί έμειναν εκτός για να προφυλαχθούν ενόψει Σουνταμερικάνα.