*27η αγωνιστική

*Ντέρμπι της Δυτικής Σαξονίας με μεγάλη αντιπαλότητα.

*Στον Α’ γύρο: Άουε – Σβικάου 0-1

ΣΒΙΚΑΟΥ

Προηγούμενο ματς: Ήταν πάρα πολύ κοντά σε μία τεράστια εκτός έδρας νίκη, αλλά δέχτηκε γκολ στην τελευταία φάση του αγώνα (90+5′) από την Βικτώρια Κολωνίας και περιορίστηκε στο 1-1. Έπαιξε άρτια τακτικά και πολύ πειθαρχημένα, κατόρθωσε να πάρει το προβάδισμα στο 44′, αλλά το έχασε στις καθυστερήσεις, ύστερα από ένα λάθος στην άμυνά της.

Οι δύο αυτοί βαθμοί που έχασε με αυτό το τέρμα που δέχτηκε στην εκπνοή, τώρα θα την έβγαζαν από την ζώνη. Σε κάθε περίπτωση, στα τελευταία της παιχνίδια δείχνει σφυγμό και πάθος, στοιχεία που απουσίαζαν από τις τάξεις της για το μεγαλύτερο διάστημα της φετινής σεζόν. Στο -1 από την σωτηρία, αλλά πολλές ομάδες βρίσκονται κοντά της βαθμολογικά, με αποτέλεσμα να υπάρχουν συχνές ανακατατάξεις σε εκείνες τις θέσεις. Τραυματίες οι Αγκμπάγιε, Κούσιτς και Κρίγκερ.

Σβικάου Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΟΥΕ

Προηγούμενο ματς: Με μεγάλη δόση κυνισμού, κατάφερε να επικρατήσει εντός έδρας της Έσσεν με 2-1 την περασμένη αγωνιστική. Εκμεταλλεύτηκε κατά τρόπο ιδανικό τα λάθη της αντιπάλου και αξιοποίησε και τα δύο πέναλτι που κέρδισε στο πρώτο μέρος (22′, 30′). Στην επανάληψη, έπαιξε φουλ άμυνα, δέχτηκε γκολ στο 66′ αλλά παρότι είχε χάσει τον έλεγχο του αγώνα, κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα μέχρι τέλους.

Η ήττα στο ντέρμπι από την Ντιναμό Δρέσδης αποτελεί την εξαίρεση στην σχεδόν άψογη πορεία της τον τελευταίο μήνα. Με τέσσερις νίκες στα τελευταία πέντε παιχνίδια ουσιαστικά αποσπάται από τις θέσεις του υποβιβασμού και εξασφαλίζει την παραμονή της, με τον κυνισμό και το πάθος να είναι τα στοιχεία που την χαρακτηρίζουν. Τραυματίες οι Μπαρίλα και Ενκανσά.