*5η αγωνιστική των πλέι άουτ

*Σε προηγούμενους γύρους: Τιρόλ – Χάρτμπεργκ 2-1, Χάρτμπεργκ – Τιρόλ 1-5

*GG & over 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΙΡΟΛ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-0) από την Αούστρια Λουστενάου. Τα γκολ σημείωσαν οι Φριντίκας (57′ πεν.) και Άντερσον (75′).

Μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση με την Αούστρια Λουστενάου, είχε τον απόλυτο έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, δημιούργησε δύο μεγάλες ευκαιρίες και δεν απειλήθηκε ουσιαστικά. Τα πράγματα άλλαξαν στο δεύτερο, έριξε ρυθμούς και δέχτηκε πίεση από τους φιλοξενούμενους που εκμεταλλεύτηκαν τις στιγμές τους επικρατώντας με 2-0.

Η Τιρόλ είδε τη μεταξύ τους διαφορά να πηγαίνει στους τέσσερις βαθμούς, σήμερα θέλει να διατηρηθεί ζωντανή στην προσπάθεια πρόκρισης στα ευρωπαϊκά πλέι οφ. Έχει την παράδοση σύμμαχο στις αναμετρήσεις με τη Χάρτμπεργκ πανηγυρίζοντας τη νίκη στις πέντε τελευταίες (13-4 διαφορά γκολ), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. “Η κατάσταση φέτος είναι πιο χαλαρή όσον αφορά την παραμονή, θέλουμε να την καθαρίσουμε με ένα 2Χ2 κόντρα στη Χάρτμπεργκ”, είπε ο προπονητής Σίλμπερμπεργκερ.

ΤΙΡΟΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΧΑΡΤΜΠΕΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με τη Βόλφσμπεργκερ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Σανγκαρέ (5′) και Τάντιτς (53′), απάντησαν ισάριθμες φορές οι Μαλόουν (63′) και Μπόακι (76′).

Η Χάρτμπεργκ πέταξε στα σκουπίδια προβάδισμα δύο γκολ που πήρε λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στην έδρα της Βόλφσμπεργκερ, από την οποία επέστρεψε με τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2). Παραμένει αήττητη σε τρεις αγωνιστικές (1-2-0), σε κάθε μία από τις οποίες πέτυχε τουλάχιστον από δύο γκολ. Φτάνοντας τους 14 βαθμούς βρίσκεται στο +3 από την ουραγό Ριντ και στο -4 από τη σημερινή αντίπαλό της.

Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 20 Οκτωβρίου 2019 για να βρούμε την τελευταία εκτός έδρας νίκη επί της Τιρόλ (1-0), έκτοτε σημείωσε δύο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες στο “Tivoli Stadion Tirol”. “Είναι κρίμα που δεν επιβραβευτήκαμε με περισσότερους βαθμούς στις προηγούμενες αναμετρήσεις”, είπε ο προπονητής Σοπ.