*Οι δυο ομάδες συναντιούνται για πρώτη φορά.

Βάτενς – Σεντ Πόλτεν στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Αυστρίας

ΒΑΤΕΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Παρά την καλή της εμφάνιση κόντρα στην Άλταχ, η Βάτενς δεν κατάφερε να αποσπάσει κάτι θετικό, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2 την προηγούμενη αγωνιστική. Βρέθηκε μάλιστα μόλις στο 1′ μπροστά στο σκορ με τον Ντέντιτς, οι γηπεδούχοι πίεσαν και στο 30′ ισοφάρισαν σε 1-1. Άμεση η απάντηση της Βάτενς, στο επόμενο λεπτό ο Χάγκερ έκανε το 2-1, στο 41′ οι γηπεδούχοι έφτασαν και πάλι στην ισοφάριση. Είχαν τον έλεγχο στο δεύτερο ημίχρονο και στο 75′ διαμόρφωσαν το τελικό 3-2. Η ομάδα του Σίλμπερμπέργκερ υπέπεσε σε πολλά αμυντικά λάθη και τα πλήρωσε ακριβά, δεν κατάφερε έτσι να “χτίσει” στη νίκη επί της Αούστρια Βιέννης στην πρεμιέρα. Χάνει το σημερινό παιχνίδι ο βασικός μπακ Μπουχάρερ λόγω τραυματισμού.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 3-2 από την Άλταχ γνώρισε η Βάτενς.

Βάτενς Στατιστικά

*over 2.5 τα 7/8 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten).

*G/G & Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

ΣΕΝΤ ΠΟΛΤΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δυσκολεύτηκε αρκετά κόντρα στη Ραπίντ Βιέννης, η Σεντ Πόλτεν γλύτωσε ωστόσο τα χειρότερα στην έδρα της, αποσπώντας το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) την προηγούμενη αγωνιστική. Βρέθηκε στο 38′ πίσω στο σκορ, κατάφερε ωστόσο στο 43′ να ισοφαρίσει σε 1-1 με τον Λιούμπισιτς, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο 47′ οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα, στο 69′ ο Λουάν διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Δεν κατάφερε να αξιοποιήσει ιδανικά την έδρα της η ομάδα του Σμιντ, που αγνοεί τη νίκη στο ξεκίνημα, καθώς στην πρεμιέρα γνώρισε την ήττα με 3-0 από τη Στουρμ Γκρατς. Εκτός αποστολής για το σημερινό ματς ο φορ Γκάρτλερ λόγω τιμωρίας. “Είμαι ικανοποιημένος από την εικόνα που παρουσίασαν οι παίκτες μου κόντρα στη Ραπίντ. Πήραμε ένα σημαντικό αποτέλεσμα, πρέπει όμως ανασταλτικά να είμαστε πιο προσεχτικοί. Δουλεύουμε στις αδυναμίες και προσπαθούμε να βελτιωθούμε”, ανέφερε ο τεχνικός Σμιντ.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Σεντ Πόλτεν και Ραπίντ Βιέννης.

Σεντ Πόλτεν Στατιστικά

*over 2.5 τα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

*N/G τα 8/11 τελευταία ματς.

*Ηττήθηκε στις τρεις τελευταίες εξόδους της για το πρωτάθλημα, χωρίς να σκοράρει.