*Τελική φάση των ευρωπαϊκών πλέι οφ με έπαθλο το εισιτήριο για τον 2ο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ. Διπλές αναμετρήσεις. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Στην κανονική διάρκεια: Ραπίντ Βιέννης – Τιρόλ 5-2, Τιρόλ – Ραπίντ Βιέννης 0-2

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΙΡΟΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της ΛΑΣΚ Λιντζ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Βριόνι (22′) και Σάμπιτζερ (45+1′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκόιγκινγκερ (86′ πεν.)

Πήρε τον δεύτερο ρόλο στην αναμέτρηση, εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο καταφέρνοντας, τελικά, να κάνει άλλο ένα βήμα για έξοδο στον 2ο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ. Η Τιρόλ προσπέρασε το εμπόδιο της ΛΑΣΚ Λιντζ (2-1 εντός) στα ημιτελικά των ευρωπαϊκών πλέι οφ και προκρίθηκε στα τελικά, εκεί που θα αντιμετωπίσει σε διπλές αναμετρήσεις την πανίσχυρη Ραπίντ Βιέννης κόντρα στην οποία γνώρισε δύο ήττες τη φετινή σεζόν (2-7 τα γκολ).

“Περιμένουμε την στήριξη των οπαδών μας. Αν η Ραπίντ Βιέννης δεν αγωνιστεί στην Ευρώπη θα μιλάμε για μία απογοητευτική σεζόν. Για αυτό η πίεση πέφτει ξεκάθαρα πάνω της”, υπογράμμισε ο προπονητής Σίλμπερμπεργκερ. Η Τιρόλ πανηγύρισε τέσσερις νίκες σε ισάριθμες εντός έδρας αγωνιστικές, στις δύο από τις οποίες κράτησε το μηδέν.

ΤΙΡΟΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΡΑΠΙΝΤ ΒΙΕΝΝΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από την Βόλφσμπεργκερ. Ο Γκριλ άνοιξε το σκορ στο 35′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Μπαρίμπο (74′) και Γιάσιτς (75′).

Επιστρέφοντας με άδεια χέρια από την έδρα της Βόλφσμπεργκερ (2-1), η Ραπίντ Βιέννης τερμάτισε στην 5η θέση των πλέι οφ και θα χρειαστεί να δώσει δύο αναμετρήσεις με την ανεβασμένη Τιρόλ, στην προσπάθεια που κάνει για έξοδο στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και τα προκριματικά του Κόνφερενς Λιγκ. Μαγική εικόνα αποτελεί το τελικό αποτέλεσμα, καθώς οι πρωτευουσιάνοι δημιούργησαν κι έχασαν κλασικές ευκαιρίες για να “καθαρίσουν” τη νίκη, κάτι που πλήρωσαν στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

“Υπάρχουν κάποιοι ποδοσφαιριστές που δεν είναι έτοιμοι για την Τιρόλ. Παρόλα αυτά έχουμε ένα δυνατό σύνολο που θα τα δώσει όλα για την έξοδο στην Ευρώπη. Θα πρέπει να έχουμε σωστή νοοτροπία”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής Φέλντχοφερ. Η Ραπίντ Βιέννης αγνοεί τη νίκη σε έξι αναμετρήσεις (0-3-3), γνώρισε τρεις ήττες στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της με το ίδιο σκορ (2-1).