*Στον πρώτο γύρο: ΛΑΣΚ Λιντζ – Τιρόλ 1-4

*Over 2,5 στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΙΡΟΛ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με την Άλταχ.

Κατώτερη του αναμενόμενου παρουσιάστηκε η Τιρόλ στην έδρα της Άλταχ. Γλίτωσε σε αρκετές περιπτώσεις απ’ το να βρεθεί πίσω στο σκορ, την ίδια ώρα δημιούργησε μόλις μία ευκαιρία εντός στόχου. Δεν κατάφερε να ρεφάρει την (εντός προγράμματος) ήττα από την πρωτοπόρο Σάλτσμπουργκ (3-1 εντός) στην προσπάθεια που κάνει για είσοδο στα πλέι οφ.

Συγκέντρωσε επτά βαθμούς στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές: Κράτησε το μηδέν στις δύο, δεν κατάφερε να σκοράρει στη μία. Παραμένει αήττητη σε πέντε αναμετρήσεις με τη ΛΑΣΚ Λιντζ στο “Tivoli Stadion Tirol” (3-2-0). Πέντε κίτρινες κάρτες συμπλήρωσε ο Μπεχούνεκ, νοκ άουτ τέθηκαν και οι Οκουνγκμπόουα και Μπλούμε.

ΤΙΡΟΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

ΛΑΣΚ ΛΙΝΤΖ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Αούστρια Λουστενάου. Το μοναδικό γκολ σημείωσε με πέναλτι ο Λιούμπισιτς στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Χρειάστηκε ένα εύστοχο πέναλτι στην εκπνοή των καθυστερήσεων για να κάμψει την αντίσταση της σκληροτράχηλης Αούστρια Λουστενάου την προηγούμενη βδομάδα. Η ΛΑΣΚ Λιντζ ήταν συνολικά καλύτερη στη μεταξύ τους αναμέτρηση, δημιούργησε έντεκα ευκαιρίες αναγκάζοντας σε τέσσερις αποκρούσεις τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Διατηρήθηκε αήττητη για τέταρτη σερί αγωνιστική (2-2-0), μετράει μία ήττα στις οχτώ τελευταίες από την Ραπίντ Βιέννης (1-0 εκτός) στις 6 Νοεμβρίου (τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες). Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 23 Νοεμβρίου 2019 για να βρούμε την τελευταία φορά που άλωσε την έδρα της Τιρόλ (2-0). Εξέτισε ο Λουκενέντερ κι επιστρέφει στη διάθεση του προπονητή Κιούμπαουερ.