*Επιτρέπεται η παρουσία μέχρι 5.000 θεατών.

*G/G ήρθαν οι 4/5 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Σατορού – Νιόρ στο Pamestoixima.gr

ΣΑΤΟΡΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έβγαλε μόνη της τα μάτια της την προηγούμενη αγωνιστική η Σατορού, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 από τη Σαμπλί. Από το 3’ απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, ήταν συντριπτικά ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε και πήγε με το προβάδισμα στην ανάπαυλα. Κάκιστη εμφάνιση στο δεύτερο 45λεπτο, κατάφερε με παίκτη παραπάνω να δεχθεί την ανατροπή και να μην πάρει τίποτα απ’ το ματς.

“Αισθάνομαι ντροπή για την ήττα, είμαστε απογοητευμένοι και πικραμένοι”, είπε απογοητευμένος ο κόουτς Ουζάι. Επιστροφή στις ήττες για τη Σατορού, είχε προηγηθεί η εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Αμιάν, συμπλήρωσε τετράδα αγώνων αήττητη (0-1-3), μοναδική επιτυχία το εκτός έδρας 1-0 κόντρα στην Αζαξιό. Ενδιαφέρον της Βιγιαρεάλ για τον 18χρονο επιθετικό Ασάν. Εξέτισε ο Σουαρέφ (Επιθετικός, 4, 0), παραμένουν εκτός οι Οπερί (Αμυντικός, 1, 0), Μπουκαρί (Επιθετικός, 2, 0), ο δεύτερος βρέθηκε θετικός στον κορωνοϊό και βρίσκεται σε καραντίνα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Σαμπλί. Προηγήθηκε με τον Κένι στο 45’+2’, δέχθηκε την ισοφάριση στο 53’ και την ανατροπή στο 76’.

ΣΑΤΟΡΟΥ Στατιστικά

*2-3 γκολ τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια της (δες το στο Pamestoixima.gr).

*Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr+21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΝΙΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μπορεί να έδωσε συνέχεια στο αήττητο η Νιόρ, ωστόσο δεν μπορεί να μένει ευχαριστημένη με το εντός έδρας 2-2 με την Παρί. Από το 16’ αγωνίστηκε με αριθμητικό πλεονέκτημα και πήγε με το προβάδισμα στην ανάπαυλα και πριν το φινάλε του πρώτου μέρους αναγκάστηκε να συνεχίσει και αυτή με δέκα παίκτες. Ανοικτό ματς στο δεύτερο ημίχρονο, δεν κατάφερε να υπερασπιστεί το υπέρ της 2-0, πιέστηκε αφόρητα και δέχθηκε την ισοφάριση στο φινάλε της συνάντησης.

“Είμαστε απογοητευμένοι με το αποτέλεσμα, αλλά συνολικά η ισοπαλία ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα”, είπε ο κόουτς Ντεζάμπρ. Βαθμός για τη Νιόρ μετά από δύο νίκες κόντρα στις Νανσί (0-1) και Χάβρη (1-0), συμπλήρωσε πέντε ματς αήττητη (3-2-0) και φιγουράρει στην κορυφή της λίγκας, κάτι που δεν περίμενε ούτε ο πιο αισιόδοξος φίλος της ομάδας. Ενδιαφέρον της Ντιζόν για τον βασικό της γκολκίπερ, Αλαγκμπέ. Εξέτισε ο Ενγκαμενί (Επιθετικός, 4, 0), τιμωρημένος ο Μπουράν (Μέσος, 4, 0), αμφίβολοι οι Ντουκανσί (Αμυντικός, 2, 0), Πασί (Αμυντικός, 3, 0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Παρί. Προηγήθηκε με τον Κεμέν στο 35’, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή έκανε το 2-0 στο 54’, δέχθηκε τη μείωση με πέναλτι στο 58’ και την ισοφάριση στο 88’.