*Κεκλεισμένων των θυρών.

Σατορού – Γκρενόμπλ στο Pamestoixima.gr

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΣΑΤΟΡΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στάθηκε στο ύψος της το Σάββατο η Σατορού, η οποία έφυγε με τον βαθμό (1-1) από την έδρα της Καέν. Σε παθητικό ρόλο στο πρώτο ημίχρονο, δεν απειλήθηκε πάντως σοβαρά και πήγε με το 0-0 στην ανάπαυλα. Βρήκε χώρους και έγινε επικίνδυνη στο δεύτερο μέρος, μπήκε μπροστά στο σκορ, αλλά δέχθηκε την ισοφάριση με πέναλτι και στο υπόλοιπο του αγώνα έπαιξε άμυνα για να κρατήσει το 1-1.

Δεύτερη αγωνιστική που παραμένει αήττητη η Σατορού, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 2-1 κόντρα στη Σοσό, ρεκόρ 3-3-6 παραμένει στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας και στο +1 από τις επικίνδυνες θέσεις. Στο 2-1-3 ο εντός έδρας απολογισμός της με επιμέρους σκορ 6-8. Παραμένει τραυματίας ο Αλαντύρ (Αμυντικός, 8, 0), επιστρέφει ο Μπουκαρί (Επιθετικός, 4, 0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Καέν. Προηγήθηκε με τον Νούρι στο 66’, δέχθηκε την ισοφάριση με πέναλτι στο 74’.

ΣΑΤΟΡΟΥ Στατιστικά

*G/G τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (δες το στο Pamestoixima.gr).

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΓΚΡΕΝΟΜΠΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μπήκε τέλος στο σερί νικών για την Γκρενόμπλ, η οποία παραχώρησε “λευκή” εντός έδρας ισοπαλία με την Παρί. Δεν έπιασε την ίδια απόδοση με τα προηγούμενα παιχνίδια, δεν έβγαλε ενέργεια στην επίθεση, κινδύνεψε περισσότερο, αλλά κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της ως το φινάλε.

Πρώτη ισοπαλία στο πρωτάθλημα για την Γκρενόμπλ, είχαν προηγηθεί τρεις νίκες κόντρα σε Χάβρη (2-0), Πο (0-2) και Νανσί (1-0), “τρέχει” ρεκόρ 7-1-3, παραμένοντας στη 2η θέση με 22 πόντους, στο -4 από την πρωτοπόρο Παρί και στο +1 από την 3η θέση έχοντας μάλιστα παιχνίδι λιγότερο από τις περισσότερες ομάδες της λίγκας. Παραμένει τραυματίας ο Μισέλ (Μέσος, 4, 0), νέα απώλεια ο Γκασπάρ (Αμυντικός, 10, 0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Παρί. Μοιρασμένο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, ένιωσε περισσότερο τον κίνδυνο στο δεύτερο μέρος και γλύτωσε από την ήττα.