*10η αγωνιστική

*Η Σάτον είναι αήττητη εντός έδρας από την Χάρτλπουλ, αλλά με τρεις ισοπαλίες σε πέντε παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΑΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σάτον έχασε 3-2 εκτός έδρας από την Σουίντον, δεχόμενη το καθοριστικό τέρμα από τον Γουέικιλινγκ στο 92ο λεπτό, σε ένα παιχνίδι με αρκετές ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες. Και όλα αυτά ενώ προηγήθηκε μόλις στο τέταρτο λεπτό με τέρμα του Ράνταλ – Χούρεν, πριν βρεθεί να χάνει μέσα σε τρία λεπτά, από γκολ των Σέιντ (35’), Γουίλιαμς (38’), πριν ισοφαρίσει με τη σειρά της με τον Ράνταλ – Χούρεν στο 42’.

Η Σάτον ηττήθηκε με 3-2 εκτός έδρας από την Σουίντον, σε έναν αγώνα που πάλεψε αρκετά ακόμη και για να πάρει τη νίκη, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις συνεχόμενες νίκες, αλλά στο γήπεδό της έχει τέσσερις σερί νίκες, μετά από μία ισοπαλία, παραμένοντας αήττητη σε αυτό τη φετινή σεζόν.

Είναι οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 12η θέση του, σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

O αμυντικός Γκούντλαϊφ που χτύπησε στην πρεμιέρα θα μείνει καιρό εκτός, πιο πρόσφατα χτύπησαν ο αμυντικός Χαρτ και ο επιθετικός Φανταχούνσι που αναμένεται να απουσιάσουν και σήμερα.

Σάτον Στατιστικά

*Εχει δύο σερί G/G μαζί με over 2,5

*Εχει 3/5 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

*Εχει 3/5 G/G εντός έδρας

*Εχει 3/5 under 2,5 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρτλπουλ έφερε 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Κρου, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Αγκιεϊ στο 86ο λεπτό, έχοντας προηγηθεί με πέναλτι του Ούμεραχ στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Χάρτλπουλ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Κρου, φτάνοντας πολύ κοντά στην πρώτη της φετινή νίκη στο πρωτάθλημα, αλλά ισοφαρίστηκε τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί ισοπαλία της με ίδιο σκορ, έχοντας τον ίδιο αριθμό ισοπαλιών και ηττών στο πρωτάθλημα, από τέσσερις. Η μοναδική της νίκη έχει επιτευχθεί στο γήπεδό της, για το Λιγκ Τρόφι, μακριά από αυτό έφερε μία ισοπαλία έπειτα από τέσσερις ήττες στα προηγούμενα παιχνίδια της.

Είναι στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από τις θέσεις παραμονής, στην πρώτη σεζόν του Πολ Χάρτλεϊ στον πάγκο της, έχοντας τη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του μέσου Φίδερστοουν που έχει κάποιες ενοχλήσεις.