*7η αγωνιστική

*Η Σάτον όχι απλά είναι αήττητη εντός έδρας από την Χάρογκεϊτ, έχει 4/4 νίκες απέναντι της.

ΣΑΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σάτον κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Τσέλσι U21, χάρη σε ένα τέρμα του Φαντανχούσι στο πέμπτο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Σάτον κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Τσέλσι U21 για το Λιγκ Τρόφι, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο γήπεδό της, ενώ είναι αήττητη εδώ και τρεις αγώνες. Παραμένει χωρίς ήττα στην έδρα της σε τέσσερις αγώνες στη σεζόν, με τρεις σερί νίκες στους πιο πρόσφατους που έχει παίξει εκεί.

Γενικώς πάντως δεν έχει αρχίσει και πάρα πολύ καλά την αγωνιστική περίοδο, αφού είναι στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ισόβαθμη με άλλες πέντε ομάδες, οι τέσσερις εκ των οποίων είναι από πάνω της, στο -3 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

O αμυντικός Γκούντλαϊφ που χτύπησε στην πρεμιέρα θα μείνει καιρό εκτός, πιο πρόσφατα χτύπησε ο αμυντικός Χαρτ που αναμένεται να απουσιάσει και σήμερα.

Σάτον Στατιστικά

*Εχει 5/8 N/G στη σεζόν, 2/4 εντός έδρας

*Εχει 6/8 under 2,5 στη σεζόν, 3/4 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρογκεϊτ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Χάρτλπουλ, δεχόμενη δύο γκολ από τον Εντζολί (17’, 33’).

H Χάρογκεϊτ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Χάρτλπουλ, αλλά για το Λιγκ Τρόφι, με αυτήν πάντως να είναι η τρίτη συνεχόμενη της ήττα, χωρίς να έχει σκοράρει σε καμία εξ αυτών. Και ειδικά μακριά από την έδρα της έχει τρεις ήττες σε τέσσερις αγώνες, όλες πάλι χωρίς να σκοράρει, έχοντας πάντως και μία νίκη.

Και μπορεί να παραμένει χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, ούσα στην 18η θέση του, αλλά από πλευράς βαθμών είναι πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -4 συγκεκριμένα, απ’ ότι είναι στη ζώνη του υποβιβασμού, στο +5.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού από πέρυσι οι αμυντικοί ΜακΑρντλ, Σμιθ, ενώ χτύπησε και ο νεοαποκτηθείς επιθετικός Ράιτ που θα απουσιάσει για αρκετό καιρό και πιο πρόσφατα τραυματίστηκαν οι μέσοι Ντούλεϊ, Τόμπσον που θα λείψουν επίσης.