*32η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σουίντον – Σάτον 3-2

*Η Σουίντον έχει 3/3 νίκες απέναντι στη Σάτον, όλες με συνδυασμό G/G και over 2,5

ΣΑΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σάτον έφερε 2-2 εκτός έδρας απέναντι στην Χάρτλπουλ, πληρώνοντας σε μεγάλο βαθμό την αποβολή παίκτη της στο 37ο λεπτό! Μέχρι εκείνο το σημείο προηγούταν με 0-2, χάρη σε τέρματα των Ατζιμπόγιε (17’), Ανγκόλ (31’), ενώ είχε και δοκάρι. Αλλά παίζοντας με παίκτη λιγότερο, δέχθηκε ένα τέρμα από τον Κεμπ στο 43’ και ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου από τον Ντοντς, χωρίς να αλλάξει κάτι στο δεύτερο ημίχρονο.

H Σάτον αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 στο γήπεδο της Χάρτλπουλ, πληρώνοντας ουσιαστικά την αποβολή παίκτη της, σε σημείο που προηγούταν με 0-2! Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία της, τρίτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει. Και στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ και πέντε αγώνες, φέρνοντας ισοπαλία έπειτα από τέσσερις συνεχόμενες νίκες.

Βρέθηκε οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 13η θέση του, μένοντας λίγο πίσω, στο -4 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Συνεχίζουν να απουσιάζουν οι τραυματίες Μπάντεν (AM), Λόβατ (ME), Νέουφβιλ (EΠ), ενώ χτύπησε στο προηγούμενο παιχνίδι ο μέσος Ράνταλ – Χάρεν που θα απουσιάσει. Και τιμωρημένος είναι ο μέσος Ιστμοντ.

Σάτον Στατιστικά

*Εχει 12/17 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 10/17 N/G εντός έδρας

*Εχει 12/17 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΣΟΥΙΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: H Σουίντον έχασε με 0-2 εντός έδρας από την Ντονκάστερ, χάρη σε δύο τέρματα του Μολινό μέσα σε τρία λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο (71’, 73’), έχοντας χάσει μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, όταν είχε δοκάρι.

Η Σουίντον ηττήθηκε με 0-2 εντός έδρας από την Ντονκάστερ, γνωρίζοντας δεύτερη συνεχόμενη ήττα, φτάνοντας τα τρία σερί παιχνίδια που δεν κερδίζει. Αλλά και ειδικά μακριά από το γήπεδό της έχει δύο σερί ήττες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της. Και ακόμη ψάχνει την πρώτη της νίκη με τον Μόρις στον πάγκο της.

Υποχώρησε ακόμη περισσότερο, ούσα πλέον στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -3 από την έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, αλλά με τέτοια διαφορά τερμάτων που δεν μπορεί να θεωρηθεί απόσταση βολής.

Τιμωρημένοι είναι ο μέσος Καν και ο επιθετικός Χέμπερν – Μέρφι.