*13η αγωνιστική

*Από τα οκτώ μεταξύ τους παιχνίδια στο πρόσφατο παρελθόν, ανεξαρτήτως έδρας, τα πέντε έχουν λήξει N/G.

Σάτον – Σόλιχαλ Μουρς στην Betshop

ΣΑΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σάτον πέτυχε δεύτερη συνεχόμενη νίκη, κερδίζοντας με 0-1 εκτός έδρας την Γουόκινγκ, αντέχοντας μάλιστα και το γεγονός πώς έπαιξε με παίκτη λιγότερο στο τελευταίο 20λεπτο. Και ειδικά στην έδρα της έχει δύο νίκες στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν χάνει.

Είναι πάντα ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στη δεύτερη θέση, σε απόσταση βολής από την κορυφή, στο -2 συγκεκριμένα, αν και με αγώνα περισσότερο. Επίσης είναι σε μικρή απόσταση ασφαλείας, στο +6 συγκεκριμένα, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα πλέι οφς ανόδου.

Ο αμυντικός Ρόου χτύπησε σοβαρά και θα μείνει εκτός για δύο ακόμη μήνες, ενώ πιο πρόσφατα χτύπησε ο Ράνταλ – Χάρεν (ΜΕ) και τιμωρημένος είναι ο επιθετικός Μπουγκιέλ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σάτον κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Γουόκινγκ, σκοράροντας με πέναλτι του Μπιούτιμαν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, αντέχοντας μάλιστα ως το τέλος, παρόλο που αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα.

Σάτον Στατιστικά

*Εχει τρία σερί N/G (δες το στην Betshop)

*Εχει 4/6 N/G εντός έδρας.

*Εχει 4/6 under 2,5 εντός έδρας

Παίξε νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Ρυθμιστής εμπορικής επικοινωνίας: ΕΕΕΠ

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σόλιχαλ Μουρς ζορίστηκε, περισσότερο απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, κερδίζοντας με 2-0 εντός έδρας την Χάρτλπουλ. Αυτή ήταν η τρίτη της νίκη στα τέσσερα τελευταία 90λεπτα που είναι αήττητη, ενώ μακριά από το γήπεδο της έχει δύο νίκες στους τρεις πιο πρόσφατους αγώνες της.

Είναι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, σε απόσταση βολής, στο -1 για την ακρίβεια, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς ανόδου. Και μάλιστα είναι από τις ομάδες που έχουν παίξει λίγα παιχνίδια σε σχέση με άλλες στο πρωτάθλημα.

Από τα τελευταία παιχνίδια έλειψε ο τραυματίας μέσος Σμπάρα, με τη συμμετοχή του απόψε αμφίβολη.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σόλιχαλ Μουρς κέρδισε πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 2-0 εντός έδρας την Χάρτλπουλ. Και τα δύο γκολ τα πέτυχε στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Πιρς (62’), Μπολ (81’) και ενώ έπαιζε με παίκτη περισσότερο από το 32’, ενώ η αντίπαλος της είχε και δύο δοκάρια, ένα στο πρώτο ημίχρονο και ένα μετά τη διαμόρφωση του τελικού σκορ.