*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Κρόουλι – Σάτον 1-2

*Η Σάτον έχει μόνο νίκες απέναντι στην Κρόουλι

ΣΑΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: H Σάτον έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Κρου, ισοφαρίζοντας με τον Ρόου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, εκμεταλλευόμενη πλήρως την αποβολή αντίπαλου παίκτη στο 63ο λεπτό και ενώ είχε βρεθεί πίσω στο σκορ από τέρμα του Αγκιέι στο 33’.

Η Σάτον αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Κρου, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις και παίζοντας με αριθμητικό πλεονέκτημα. Αυτή ήταν η τρίτη της ισοπαλία στους εφτά τελευταίους αγώνες που δεν χάνει, ενώ ειδικά στο γήπεδό της έχει έξι νίκες στα οκτώ τελευταία παιχνίδια που δεν έχει χάσει.

Παραμένει στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά πλέον είναι στο -4 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, έχοντας και σχετικά κακή διαφορά τερμάτων.

Συνεχίζουν να απουσιάζουν οι τραυματίες Μπάντεν (AM), Νέουφβιλ (EΠ).

Σάτον Στατιστικά

*Εχει 14/20 under 2,5 εντός έδρας, 11/17 στο πρωτάθλημα

*Εχει 15/20 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας, 13/17 στο πρωτάθλημα

*Οι εννιά από τους 17 εκτός έδρας αγώνες της στο πρωτάθλημα ήταν Χ στο ημίχρονο

ΚΡΟΟΥΛΙ

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Νορθάμπτον, με τέρμα που δέχθηκε από τον Σόουερμπι στο 79ο λεπτό, παρόλο που έπαιζε με παίκτη περισσότερο μετά το 72’, έχοντας γλιτώσει σε αρκετές περιπτώσεις από το να δεχθεί γκολ, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο.

Η Κρόουλι έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Νορθάμπτον, γνωρίζοντας πέμπτη συνεχόμενη ήττα, έκτη στους εφτά τελευταίους αγώνες που παραμένει χωρίς νίκη, ενώ ειδικά μακριά από την έδρα της ακόμη ψάχνει την πρώτη νίκη της σεζόν, με 13 ήττες σε 19 αναμετρήσεις!

Διατηρείται εντός ζώνης υποβιβασμού, στην 23η και προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, σε απόσταση βολής, στο -3 για την ακρίβεια, από μία θέση παραμονής, έχοντας όμως και τρία (!) παιχνίδια λιγότερα από την ομάδα που είναι εκεί, την Χάρτλπουλ, με αρκετά καλύτερη διαφορά τερμάτων από αυτήν.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία αμυντικού Ομόλε, χτύπησαν σε προηγούμενα παιχνίδια ο μέσος Τζενκς και ο επιθετικός Γκλάντγουιν, με τη συμμετοχή τους αμφίβολη.