ΣΑΤΟΝ ΓΙΟΥΝ. - ΚΡΟΟΥΛΙ ΤΑΟΥΝ Προγνωστικά

*28η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κρόουλι – Σάτον 1-2

ΣΑΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σάτον έχασε με 2-0 εκτός έδρας από την Σάλφορντ, δεχόμενη δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, στο 9’ και στις καθυστερήσεις του, από τον ΜακΑλενι, ενώ έχασε μεγάλη ευκαιρία να μπει πάλι στο παιχνίδι, χάνοντας πέναλτι στο 70ο λεπτό.

Η Σάτον ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Σάλφορντ, χάνοντας ξανά έπειτα από τέσσερα παιχνίδια, μετά από μία ισοπαλία στον προηγούμενο αγώνα της. Και ειδικά στο γήπεδό της έχει τέσσερις σερί νίκες στις πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της εκεί.

Βρέθηκε οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 14η θέση του, μένοντας λίγο πιο πίσω, στο -4 συγκεκριμένα, την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Συνεχίζουν να απουσιάζουν οι τραυματίες αμυντικοί Μπάντεν, Ρόου και οι μέσοι Γουίλσον, Λόβατ που δύσκολα θα παίξουν επίσης.

Σάτον Στατιστικά

*Εχει 5/6 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 4/5 G/G μαζί με over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 11/16 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 12/16 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΚΡΟΟΥΛΙ

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Νιούπορτ, αν και προηγήθηκε με 0-2 χάρη σε δύο γκολ του Τέλφορντ, στο 36’ και στο 67’ με πέναλτι. Και ενώ φαινόταν ικανή για μία μεγάλη νίκη, δέχθηκε πρώτα ένα τέρμα από τον Ντόλαν στο 83ο λεπτό, πριν δεχθεί την ισοφάριση τον Ζανζάλα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Κρόουλι έχει να αγωνιστεί τρεις εβδομάδες, από τότε που «αυτοκτόνησε» αγωνιστικά, αφού προηγήθηκε με 0-2 στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου στον εκτός έδρας αγώνα της με τη Νιούπορτ, πριν ισοφαριστεί στο τελικό 2-2! Αυτή ήταν η πρώτη της ισοπαλία έπειτα από τρεις σερί ήττες, αλλά ακόμη ψάχνει την πρώτη της φετινή εκτός έδρας νίκη, με οκτώ ήττες σε 14 αγώνες.

Είναι πάντα στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αρκετά χαμηλά στην 21η θέση του, έχοντας φτάσει πάλι στο +3 από την ζώνη του υποβιβασμού, αλλά με τέτοια διαφορά τερμάτων σε σχέση με την ομάδα που είναι εκεί, που μπορεί να θεωρηθεί ελάχιστη απόσταση ασφαλείας.

Και πλέον έχει νέο προπονητή στον πάγκο της, παίρνοντας τον Σκοτ Λίντσεϊ, που ήταν στην τεχνική ηγεσία της Σουίντον, πληρώνοντας ένα ποσό ως αποζημίωση! Απόψε θα κάνει το ντεμπούτο του, αφού αναβλήθηκαν τα προηγούμενα παιχνίδια της.

Εδώ και καιρό λείπουν λόγω τραυματισμών οι αμυντικοί Ομόλε, Κονρόι, ενώ πιο πρόσφατα χτύπησε ο μέσος Τζενκς που δύσκολα θα παίξει απόψε, όπως και οι τραυματίες Νάντεσαν (ΕΠ), Λιντς (ΑΜ) που τραυματίστηκαν πιο πρόσφατα, με τον πρώτο να είναι ο πρώτος της σκόρερ.