*21η αγωνιστική

*Και οι τρεις αγώνες τους στο παρελθόν, εκτός από νικήτρια την Σάτον, είχαν G/G και over 2,5

ΣΑΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σάτον έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Καρλάιλ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από γκολ του Εντμονσον στο 30’, ισοφαρίζοντας με τον Ράνταλ – Χάρεν στην εκπνοή του ημιχρόνου. Και είχε κάποιες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο για να σκοράρει, αν και ακυρώθηκαν και δύο τέρματα της αντιπάλου της, ένα ως φάουλ και ένα ως οφσάιντ!

Η Σάτον αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Καρλάιλ, αποφεύγοντας μία δεύτερη συνεχόμενη ήττα, έχοντας μόνο μία νίκη και τέσσερις ήττες στους οκτώ τελευταίους αγώνες της. Αλλά στο γήπεδό της κέρδισε το πιο πρόσφατο παιχνίδι της, έπειτα από δύο σερί ήττες και τρία παιχνίδια χωρίς νίκη.

Εχει εδραιωθεί στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, ούσα πλέον στην 17η θέση του, απέχοντας ελάχιστα πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +9 από αυτήν, απ’ ότι στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, από την οποία είναι στο -10.

O αμυντικός Γκούντλαϊφ που χτύπησε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος θα μείνει καιρό εκτός, πιο πρόσφατα χτύπησαν οι αμυντικοί Μπάντεν, Πιερ, Ρόου και ο μέσος Λόβατ που δύσκολα θα παίξουν επίσης.

Σάτον Στατιστικά

*Εχει 5/6 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει πέντε συνεχόμενα under 2,5

*Εχει 10/13 under 2,5 εντός έδρας, έξι σερί στα πιο πρόσφατα

*Εχει 10/13 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κόλτσεστερ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Μάνσφιλντ, παρόλο που άνοιξε το σκορ με τον Νιούμπι στο δέκατο λεπτό, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Σουάν στο 34ο λεπτό, χάνοντας από γκολ του Ακινς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Κόλτσεστερ ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Μάνσφιλντ, δεχόμενη το γκολ της ήττας στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί ήττα της, πέμπτη στους έξι τελευταίους αγώνες που έχει κερδίσει μόνο την Ντονκάστερ εντός έδρας! Και μακριά από το γήπεδό της έχει έξι σερί ήττες, εννιά στους 11 τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, χωρίς να έχει νίκη μακριά από την έδρα της στο πρωτάθλημα.

Μετά το χθεσινό αποτέλεσμα μπήκε πάλι εντός ζώνης υποβιβασμού, στην 23η και προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -1 από τις θέσεις παραμονής.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή των Λόνγκσταφ (ΜΕ), Σκούσε (ΜΕ) που έχασαν τον τελευταίο αγώνα και δύσκολα θα παίξουν και απόψε.