* Σημειώθηκε over 2,5 και GG στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

* Σημειώθηκε over 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Σασουόλο σε όλες τις διοργανώσεις.

Δείτε τη Βαθμολογία Ιταλίας

ΣΑΣΟΥΟΛΟ

Τέσσερις βαθμούς συγκέντρωσε η Σασουόλο στις δύο τελευταίες αγωνιστικές, μετά τη νίκη επί της ουραγού Κιέβο (4-0 εντός έδρας) αναδείχθηκε ισόπαλη με τη Λάτσιο (2-2 εκτός έδρας) την προηγούμενη βδομάδα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο και το 53′ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιμόμπιλε, προτού ο Ροτζέριο ισοφαρίσει τέσσερα λεπτά αργότερα για τους φιλοξενούμενους. Στο 89′ ο Μπεράρντι ανέτρεψε τα δεδομένα στην αναμέτρηση με ψύχραιμο πλασέ, μετά την κάθετη μπαλιά του Σένσι.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λούλιτς με κοντινή προβολή. Σήμερα το συγκρότημα του Ντε Τζέρμπι υποδέχεται στο “MAPEI” την Πάρμα, η οποία βρίσκεται δύο βαθμούς πίσω του. Την τελευταία φορά που οι δύο ομάδες διασταύρωσαν τα ξίφη τους σε αυτό οι γηπεδούχοι επικράτησαν με το εμφατικό 4-1 στις 15 Μαρτίου 2015.

«Περιμένω μία πολύ δύσκολη αναμέτρηση κόντρα στην Πάρμα, θέλουμε τη νίκη για να ξεφύγουμε από την επικίνδυνη ζώνη του πρωταθλήματος. Η παραμονή μας στη μεγάλη κατηγορία δεν θα κριθεί από αυτή τη μάχη», υπογράμμισε στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε ο προπονητής των «νεροβέρντι», Ρομπέρτο Ντε Τζέρμπι, ενώ συνέχισε: «Θα πρέπει να παρουσιαστούμε προσεκτικοί και συγκεντρωμένοι. Θα πρέπει να παραμείνουμε πιστοί στην αγωνιστική ταυτότητά μας».

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός έδρας) με τη Λάτσιο για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Novibet)

Δείτε τα προγνωστικά Ιταλίας (Κλικ Εδώ)

Παιχνίδι 365 μέρες το χρόνο | +21

ΠΑΡΜΑ

Χωρίς νίκη παραμένει η Πάρμα στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε μία ισοπαλία και τρεις σερί ήττες. Αφού επικράτησε της Τζένοα (1-0 εντός έδρας) στις 9 Μαρτίου, δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Λάτσιο (4-1 εκτός έδρας), Αταλάντα (3-1 εντός έδρας) και Φροζινόνε (3-2 εκτός έδρας), ενώ την προηγούμενη βδομάδα μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Τορίνο (0-0 εντός έδρας).

Στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές που έδωσαν οι “κροτσιάτι” σημείωσαν δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες, σε όλες σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ παράλληλα επιβεβαιώθηκε το αμφίσκορο. Η μοναδική νίκη τους στο “MAPEI” επί της Σασουόλο χρονολογείται πριν από πέντε χρόνια και συγκεκριμένα στις 2 Μαρτίου 2014 (1-0).

«Δεν φταίει το αγωνιστικό πλάνο μας για τα τελευταία αποτελέσματα, θέλουμε να βρούμε ισορροπία αλλά δεν γίνεται, καθώς αντιμετωπίζουμε πολλούς τραυματισμούς. Κόντρα στη Σασουόλο θα πρέπει να αγωνιστούμε με πάθος και αφοσίωση», ανέφερε ο προπονητής της Πάρμα, Ρομπέρτο Ντ’ Αβέρσα, στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε. Στη συνέχεια υπογράμμισε: «Πρέπει να συνεχίσουμε από εκεί που μείναμε κόντρα στην Τορίνο, οφείλουμε να παραταχθούμε συμπαγής και συγκεντρωμένοι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης».

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός έδρας) με την Τορίνο για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 και GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.