*Οι αναμετρήσεις διεξάγονται με θεατές, μέχρι το 75% της χωρητικότητας του γηπέδου.

*GG στα επτά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 2,5 στα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΣΑΣΟΥΟΛΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά από μία αναμέτρηση με γρήγορο ρυθμό, πολλές ευκαιρίες και πλούσιο θέαμα, η Σασουόλο κατάφερε να αποδράσει από το “Artemio Franchi” με τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2 με Φιορεντίνα). Στην κόντρα χτύπησαν οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο κάνοντας το 2-0 μέσα σε πέντε λεπτά, μέχρι το τέλος αυτού δέχτηκαν ισχυρή πίεση έχοντας τον τερματοφύλακα Κονσίλι σε ετοιμότητα. Το δεύτερο άνηκε εξ ολοκλήρου στους γηπεδούχους που ισοφάρισαν μέχρι το 61′, μη καταφέρνοντας να παλέψουν για την ανατροπή μετά την αποβολή του Μπιράγκι επτά λεπτά αργότερα.

“Θα μπορούσαμε να μπούμε λίγο πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, θεωρώ την ισοπαλία δίκαιη. Διαθέτουμε ένα νεανικό σύνολο, χρειαζόμαστε χρόνο”, είπε ο προπονητής Ντιονίζι. Οι “νεροβέρντι” παραμένουν αήττητοι σε έξι αγωνιστικές (2-4-0) ενόψει του σημερινού ντέρμπι της Εμίλια-Ρομάνια με αντίπαλο την Μπολόνια, της οποίας επικράτησαν μία φορά από το 2016 στο “MAPEI” (δύο ισοπαλίες, τρεις ήττες).

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με τη Φιορεντίνα. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Σκαμάκα (32′) και Φρατέζι (37′), απάντησαν οι Βλάοβιτς (51′) και Τορέιρα (61′). Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές στο 68′.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 3,5 στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της (δες το στο Pamestoixima)

*GG στα 12 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΠΟΛΟΝΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπολόνια προέρχεται από τρεις σερί ήττες, πριν από τέσσερις μέρες δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Γιουβέντους στο “Renato Dall’ Ara” υποχωρώντας στη 12η θέση. Υπό πυκνή ομίχλη διεξήχθη η μάχη των δύο ομάδων, δεν έθελξαν με την εμφάνισή τους οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο εκμεταλλεύτηκαν δύο από τις λιγοστές ευκαιρίες που δημιούργησαν πανηγυρίζοντας το “τρίποντο”. Είχαν την κατοχή οι γηπεδούχοι, αλλά δεν κατάφεραν να απειλήσουν ουσιαστικά την εστία του Τσέζνι.

“Δεχτήκαμε το πρώτο γκολ νωρίς, από εκείνο το σημείο κι έπειτα ήμασταν καλύτεροι, είχαμε κατοχή και δημιουργήσαμε περισσότερες ευκαιρίες. Αυτό που μας έλειπε είναι η ποιότητα στην επίθεση”, είπε μεταξύ άλλων ο προπονητής Μιχαίλοβιτς. Χωρίς νίκη παραμένουν οι “ροσομπλού” σε τρεις αναμετρήσεις με αντίπαλο την Σασουόλο (0-1-2), ενόψει του μεταξύ τους ντέρμπι της Εμίλια-Ρομάνια.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-0) από τη Γιουβέντους. Μόλις στο 6′ ο Μοράτα άνοιξε το σκορ, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κουαδράδο στο 69′.