*2η αγωνιστική

*Σασουόλο και Λέτσε αναδείχθηκαν ισόπαλες στις 3/4 τελευταίες αναμετρήσεις τους σε Σέριε Α και Σέριε Β. Οι “νεροβέρντι” πανηγύρισαν τη νίκη στην τελευταία μεταξύ τους στη μεγάλη κατηγορία τον Ιούλιο 2020 (4-2).

*Η Σασουόλο γνώρισε την ήττα στην τελευταία εντός έδρας αγωνιστική με νεοφερμένη ομάδα (1-2 από Έμπολι τον Οκτώβριο 2021).

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΣΑΣΟΥΟΛΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-0) από τη Γιουβέντους. Τα γκολ πέτυχαν οι Ντι Μαρία (26′) και Βλάχοβιτς (43′ πεν., 51′).

Η Σασουόλο δημιούργησε τρεις μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Γιουβέντους, δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα Περίν και… παραδόθηκε στις ορέξεις των Ντι Μαρία και Βλάχοβιτς. Η ήττα με 3-0 στο Τορίνο ήρθε φυσιολογικά για το συγκρότημα του Ντιονίζι που έδειξε κάποιες τρανταχτές αδυναμίες στα μετόπισθεν.

Απόψε καλείται να βγάλει αντίδραση με αντίπαλο τη Λέτσε στο “MAPEI”. Στην πρεμιέρα προσπάθησε να απειλήσει με μακρινά σουτ: Κατέγραψε συνολικά 14 εκτός μεγάλης περιοχής, τα τέσσερα από τα οποία βρήκαν στόχο. “Έχουμε καλές προοπτικές, μπορούμε να μεγαλώσουμε αγωνιστικά”, είπε ο προπονητής των “νεροβέρντι”. Εξέτισε ο Λόπεθ, νοκ άουτ για τρεις μήνες λόγω σοβαρού τραυματισμού ο Μουλντούρ. Στη Νάπολι μετακόμισε ο Ρασπαντόρι (ΕΠ).

ΣΑΣΟΥΟΛΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΛΕΤΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Ίντερ. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με Λουκάκου στο 5′, απάντησε ο Σίσεϊ στο 48′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντούμφρις στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Παρά το γεγονός πως βρέθηκε με το καλημέρα πίσω στο σκορ κόντρα σε μία πολύ πιο δυνατή αντίπαλο, η Λέτσε έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο της πρεμιέρας. Ισοφάρισε στο 48′ και στη συνέχεια δημιούργησε άλλες τρεις καλές ευκαιρίες για να πάρει προβάδισμα επί της Ίντερ, η οποία της άσκησε πίεση μέχρι την ολοκλήρωση των καθυστερήσεων όταν και δικαιώθηκε με τον Ντούμφρις.

Στις οχτώ τελευταίες σεζόν στη Σέριε Α οι “τζιαλορόσι” γνώρισαν μόλις μία φορά την ήττα στη 2η αγωνιστική (έξι νίκες, μία ισοπαλία). “Μας περιμένει μία δύσκολη αναμέτρηση για την οποία είμαστε πανέτοιμοι”, είπε ο προπονητής Μπαρόνι. Ο Τούια ξεπέρασε τον τραυματισμό του και υπολογίζεται κανονικά, εκτός απροόπτου θα πάρει θέση στην ενδεκάδα της Λέτσε.