*Δεύτερη φάση του Κυπέλλου Ιταλίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*GG & over 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Μπολόνια. Μόλις στο 3′ ο Ζίρκζεϊ έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους, απάντησε ο Μπόλοκα στο 44′.

Βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ από την Μπολόνια, στη συνέχεια δημιούργησε τρεις καλές ευκαιρίες προτού ισοφαρίσει με όμορφο διαγώνιο σουτ του Μπολόκα. Πίεσε για την ανατροπή των δεδομένων στο δεύτερο ημίχρονο, αναγκάζοντας σε δύο μεγάλες αποκρούσεις τον τερματοφύλακα Σκορούπσκι.

Η Σασουόλο παρέμεινε δίχως νίκη για τέταρτη σερί αγωνιστική (0-2-2), συγκεντρώνοντας έντεκα βαθμούς καταλαμβάνει την 15η θέση και βρίσκεται στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη. Εντός έδρας σημείωσε μία ισοπαλία και δύο ήττες σε τρεις αναμετρήσεις: Δεν σκόραρε στις δύο και δέχτηκε γκολ σε όλες. Πανηγύρισε το “τρίποντο” στις 5/6 που υποδέχτηκε την Σπέτσια: Ηττήθηκε στις 6 Φεβρουαρίου 2021 με 2-1.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΠΕΤΣΙΑ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός) με την Κοζέντσα.

Μπήκε μουδιασμένα στον αγωνιστικό χώρο, ανέβασε σιγά-σιγά ρυθμούς και πήρε τα ηνία δημιουργώντας κάποιες καλές ευκαιρίες για να σκοράρει. Στάθηκε εξαιρετικά τυχερή στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν η Κοζέντσα είχε δοκάρι σε σουτ του Βεντούρι, προτού δημιουργήσει δύο καλές στιγμές για να… κλέψει τη νίκη.

Η Σπέτσια πέταξε άλλους δύο βαθμούς στην έδρα της, ωστόσο παρέμεινε αήττητη για πέμπτη σερί αγωνιστική (1-4-0), στις τρεις από τις οποίες κράτησε το μηδέν. Διατηρείται στην επικίνδυνη ζώνη της Σέριε Β με τους μόλις οχτώ βαθμούς που συγκέντρωσε κι απέχει ισάριθμους από τα πλέι οφ ανόδου. Οι “μικροί αετοί” αγνοούν το “τρίποντο” στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις με τη Σασουόλο (0-2-2), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.