ΣΑΡΜΙΕΝΤΟ - ΤΙΓΚΡΕ Προγνωστικά

* 23η αγωνιστική

* Under 2.5 τα 6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΣΑΡΜΙΕΝΤΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Σεντράλ Κόρδοβα. Στο 90+8’ ο Μαρτίνες έχασε πέναλτι για την Σεντράλ.

Εξασφαλισμένη στη μάχη της ουράς η Σαρμιέντο με τους 7 βαθμούς που πήρε στα τρία τελευταία παιχνίδια της, κρατώντας παράλληλα το μηδέν στην άμυνα. Έχει αλλάξει πλέον η στόχευση, αφού έχει βρεθεί σε απόσταση βολής από τις θέσεις του Σουνταμερικάνα.

Παρότι το ματς του Σαββάτου στο Σαντιάγο ντελ Εστέρο η ισοπαλία έμοιαζε βολικό σενάριο εκατέρωθεν, ουδεμία έπαιξε για τον πόντο. Είχε ρυθμό το ματς από νωρίς, η Σαρμιέντο είδε δύο πολύ καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο φινάλε χρειάστηκε επέμβαση του κίπερ Ριγαμόντι για να μείνει όρθια.

ΣΑΡΜΙΕΝΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 6/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΤΙΓΚΡΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-0) επί της Αλντοσίβι. Ο Αρμόα άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό, ο Ρετέγκι έκανε το 2-0 στο 19’ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 61’.

Φορτσάρει για την τελική ευθεία της σεζόν η “ματαδόρ”, την Παρασκευή είχε πολύ εύκολο έργο απέναντι στην τραγική Αλντοσίβι, έκανε τρίτη σερί νίκη και βρέθηκε εντός θέσεων για το επόμενο Σουνταμερικάνα.

Έκανε εντυπωσιακό μπάσιμο σε ένα ακόμη ματς μπρος στο κοινό της, εκμεταλλεύτηκε και την άθλια εικόνα των αντιπάλων για ένα γρήγορο 2-0, που απλοποίησε τα πράγματα. Είχε φάσεις για μεγαλύτερο σκορ, έκανε συντήρηση ουσιαστικά στο τελευταίο μισάωρο, κράτησε δυνάμεις για το σημερινό παιχνίδι στη Χουνίν. Έφτασε τα 15 γκολ στην LPF ο φορ Ρετέγκι και είναι αρχισκόρερ του πρωταθλήματος, τα 32 έφτασε συνολικά η ομάδα του Μαρτίνες, είναι μαζί με τις Ρίβερ και Ράσινγκ οι πιο παραγωγικές επιθέσεις στη λίγκα.

Στο τελευταίο ταξίδι της έκανε πολύ καλό παιχνίδι στη Λα Πλάτα, έσπασε το εντός έδρας αήττητο της Χιμνάσια (0-1), με γκολ βγαλμένο από τα σεμινάρια αντεπίθεσης.