* 24η Αγωνιστική (προτελευταία)

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

ΣΑΡΜΙΕΝΤΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Διπρόσωπη η εμφάνιση της Σαρμιέντο την Τρίτη στην έδρα της Σαν Λορέντσο, μπήκε δίχως ενέργεια στο πρώτο ημίχρονο, το πλήρωσε και ήταν άστοχη στο δεύτερο μέρος όταν κυριάρχησε στο χορτάρι.

Τρίτο παιχνίδι δίχως νίκη και κυρίως δίχως γκολ με τον υπηρεσιακό Φουνές στον πάγκο η Σαρμιέντο, που έπεσε πλέον εντός τελευταίας τριάδας στη συνολική βαθμολογία υποβιβασμού, που ευτυχώς για την ίδια θα ισχύσει ξανά από το 2022. Στο τελευταίο εντός έμεινε στο 0-0 με την Μπάνφιλντ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Σαν Λορέντσο. Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι η Σαν Λορέντσο, απείλησε από νωρίς, άνοιξε το σκορ στο 34’ με κεφαλιά του Φερνάντες, είχε φάσεις και γι άλλο γκολ πριν το ημίχρονο. Με δικό της δοκάρι ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, πήρε μέτρα στη συνέχεια η Σαρμιέντο, απείλησε σε αρκετές περιπτώσεις με ισοφάριση.

ΣΑΡΜΙΕΝΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας (δες το στη Betshop)

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΤΑΓΙΕΡΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πανηγυρικό το κλίμα στην Ταγιέρες, τα ξημερώματα της Πέμπτης προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου και την ερχόμενη Τετάρτη θα διεκδικήσει το πρώτο τρόπαιο της ιστορίας της απέναντι στην Μπόκα! Ήρωας ο Βαλόγιες με το εύστοχο πέναλτι, η κλήση του οποίου στην Εθνική Κολομβίας είχε αναβάλλει αρχικά τον ημιτελικό.

Εξασφαλισμένη η θέση της Ταγιέρες στο επόμενο Κόπα Λιμπερταδόρες, παντελώς αδιάφορη σήμερα, αναμένεται εκτεταμένο rotation από τον κόουτς Μεδίνα, με το μυαλό στον τελικό της Τετάρτης.

Προηγούμενο ματς: Νίκη (1-0) επί της Γοδόι Κρους στον ημιτελικό Κυπέλλου. Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τη Γοδόι, η Ταγιέρες απείλησε κυρίως με στημένες φάσεις. Καθοριστική φάση του αγώνα το (ανόητο) πέναλτι στο 58’, από το οποίο σκόραρε ο Βαλόγιες. Διαχειρίστηκε το προβάδισμά της η Ταγιέρες στη συνέχεια.