*Πρώτο φετινό ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες.

*Μόλις ένα ματς στην ιστορία των δύο ομάδων, το κέρδισε πέρυσι εντός έδρας το Σιάτλ (2-1).

ΣΑΡΛΟΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-2 κόντρα στο Κολόμπους. Στο 3-0 το σκορ μέχρι το 43’ με τα γκολ των Ραμίρες, Άρφστεν και Ερνάντες. Μείωσε ο Σφιντέρσκι στο 56’, ο Μέραμ στο 58’ το 3-2, το τελικό 4-2 έκανε ο Ραμίρες στο 59’.

Δεν κατάφερε να παρουσιαστεί ανταγωνιστική στο εκτός έδρας ματς με το Κολόμπους, έκανε τραγικό πρώτο ημίχρονο, δέχτηκε τρία γκολ μέχρι το 43’ και από εκεί και έπειτα όλα τελείωσαν. Μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος, μείωσε μέχρι το 58’ σε 3-2, αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό δέχτηκε τέταρτο γκολ και εκεί κρίθηκαν όλα.

Ακόμη μια ήττα για τη Σάρλοτ μετά το εκτός έδρας 1-0 απ’ τη Φιλαδέλφεια, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 1-0 επί των ΛΑ Γκάλαξι, έχει ρεκόρ 3-0-3 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές, με 21 πόντους είναι ένατο στην Ανατολή. Σήμερα επιστρέφει στην έδρα του έπειτα από τρία παιχνίδια, έπαιξε τελευταία φορά στο γήπεδο του στις 21 Μαΐου.

ΣΑΡΛΟΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*ΝG στα τελευταία 3/4 παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΑΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στο Πόρτλαντ. Κάκιστο παιχνίδι, χωρίς φάσεις, δίκαιο το αποτέλεσμα.

Όφειλε να παρουσιαστεί λιγάκι πιο επιθετικό στο εντός έδρας ματς με το Πόρτλαντ την περασμένη εβδομάδα, δεν το έκανε και έμεινε στο 0-0. Άθλιο το παιχνίδι, οι δύο ομάδες ήταν ανήμπορες να δημιουργήσουν καταστάσεις στο επιθετικό κομμάτι, έκαναν πάρα πολλά λάθη και δεν απείλησαν σχεδόν ποτέ. Απόλυτα δίκαιο το τελικό 0-0.

Δεύτερο σερί ματς που δε σκοράρει το Σιάτλ μετά την εντός έδρας ήττα 0-1 κόντρα στο Σαν Χοσέ, εκεί όμως στάθηκε άτυχο, καθώς στο δεύτερο μέρος έβγαζε τη μία ευκαιρία μετά την άλλη, έφτασε πολλές φορές κοντά στο γκολ, αλλά δεν κατάφερε να βρει την ουσία. Μετρά ρεκόρ 1-1-3 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, ανέβηκε στους 27 πόντους και έπεσε στη δεύτερη θέση της Δύσης, στο -1 απ’ το Σεντ Λούις.