11η αγωνιστική

*Αήττητη η Κασίμα στα έξι τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Σαπόρο, έχοντας από τρεις νίκες και ισοπαλίες.

*No Goal τα 4/6 τελευταία ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΣΑΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-4 επί της Γιοκοχάμα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω μόλις στο πρώτο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή στην πορεία με τους Ασάνο (39′, 60′), Ογκασίβα (45’+1) και Τανάκα (90’+3).

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Σαπόρο, μετά από δυο παιχνίδια στα οποία και είχε από μια ισοπαλία και ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μιχαΐλο Πέτροβιτς φιλοξενήθηκε από τη Γιοκοχάμα, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-4. Σε ένα αρκετά ανοιχτό ματς, με ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, μπορεί να βρέθηκε πίσω με το “καλημέρα”, στην πορεία ωστόσο πήρε μέτρα και εκμεταλλευόμενη τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν, έφτασε σε μια ευρεία νίκη. Κάπως έτσι, έφτασε τους 13 βαθμούς μετά τις δέκα πρώτες στροφές. Συμπλήρωσε κάρτες ο αρχηγός Τακούμα Αράνο και θα εκτίσει τιμωρία.

Σαπόρο Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 3.5 τα εννέα τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 11/12 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-0 επί της Γκάμπα Οσάκα, για το πρωτάθλημα. Τα τέρματα της σημείωσαν οι Νακαμά (48′), Σουζούκι (64′) και Ντόι (86′, 87′).

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Κασίμα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάικι Ιβαμάσα υποδέχθηκε τη Γκάμπα Οσάκα, την οποία και συνέτριψε με 4-0. Μπορεί να τα βρήκε σκούρα στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο ήταν πιο απαιτητική και έχοντας την επιθετική πρωτοβουλία βρήκε τέσσερις φορές το δρόμο προς τα δίχτυα. Είχε προηγηθεί αυτή επί της Νιγκάτα (0-2 εκτός), οπότε και είναι σε ισοβαθμία με τη σημερινή της αντίπαλο. Εκτός μάχης παραμένουν οι τραυματίες Κουόν Σουν-Τάε και Καΐσου Σάνο.