*Φάση των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες. Ο κάθε όμιλος αποτελείται από τέσσερις ομάδες. Οι δυο πρώτοι κάθε ομίλου περνούν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, ενώ ο τρίτος θα συνεχίσει στο Κόπα Σουνταμερικάνα.

*Βαθμολογία 7ου ομίλου: Λανούς 3β. (2 αγ.), Ζούλια 3β. (2 αγ.), Νασιονάλ Μοντεβιδέο 3β. (2 αγ.), Σαπεκονένσε 3β. (2 αγ.)

ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ (Βραζιλία)

Μια νίκη και μια ήττα είναι ο απολογισμός της Σαπεκοένσε στο φετινό Κόπα Λιμπερταδόρες. Μετά το νικηφόρο ξεκίνημα κόντρα στην Ζούλια (1-2), η ομάδα του Βάγκνερ Μαντσίνι φιλοξένησε την Λανούς, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 50ο λεπτό με το τέρμα του Ρόσι. Ωστόσο, η συνέχεια δεν ήταν αυτή που θα περιμένε, καθώς δέχθηκε τρία τέρματα μέχρι το φινάλε και ως εκ τούτου δεν απέφυγε την ήττα (1-3). Απόψε, κόντρα στη Νασιονάλ, θέλει τη νίκη που θα την φέρει στην πρώτη θέση του ομίλου. Αξίζει να σημειωθεί πως η ήττα από την Λανούς ήταν και η τελευταία της, καθώς μετά το παιχνίδι αυτό ακολούθησαν οκτώ σερί νίκες, σε όλες τις διοργανώσεις.

Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της, η Σαπεκοένσε φιλοξένησε την Τζόινβιλ για το Καριόκα 1, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με το εύστοχο πέναλτι του Ρεϊνάλδο στο 34ο λεπτό, με τον Τούλιο Ντε Μέλο να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, έξι λεπτά πριν το φινάλε. Δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες για το παιχνίδι αυτό.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Τζόινβιλ για το Καριόκα 1.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Δείτε τα Προγνωστικά Copa Libertadores (Κλικ εδώ)

Το Σαπεκοένσε – Νασιονάλ Μοντεβιδέο παίζει στην Betshop

ΝΑΣΙΟΝΑΛ ΜΟΝΤΕΒΙΔΕΟ (Ουρουγουάη)

Μπορεί να ξεκίνησε με νίκη την πορεία της στη φετινή διοργάνωση, ωστόσο την προηγούμενη αγωνιστική, η Νασιονάλ Μοντεβιδέο “έπεσε” θύμα έκπληξης. Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Μάρτιν Λασάρτε φιλοξένησε την Ζούλια, κόντρα στην οποία υπέστη μια απρόσμενη ήττα με 0-1. Μετά το τέρμα που δέχθηκε, έκανε την προσπάθεια να φτάσει στην ισοφάριση, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει, καθώς οι αντίπαλοι έκλεισαν καλά τους χώρους.

Προέρχεται από δυο διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα. Στο τελευταίο παιχνίδια της, φιλοξενήθηκε από την Σέρο, στην έδρα της οποίας κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-3. Οι Αγκίρε (8′, 90’+4) και Λιγκέρα (81′) τα τέρματα των φιλοξενούμενων, με την Σέρο να ισοφαρίζει προσωρινά σε 1-1. Παραμένει στην πρώτη θέση, με 26 βαθμούς σε έντεκα παιχνίδια. Εκτός είναι οι τραυματίας Χόρχε Φουτσίλε (ΑΜ 8/0), Σεμπάστιαν Φερνάντες (ΕΠ 9/0) και Ταμπαρέ Βιούδες (ΕΠ 5/1).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-3 επί της Σέρο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.