*5η αγωνιστική

*Οι τρεις τελευταίοι αγώνες τους σε αυτό το γήπεδο έχουν λήξει under 2,5.

ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σαπεκοένσε κέρδισε 0-3 εκτός έδρας την Νοβοριζοντίνο, ανοίγοντας το σκορ με τον Περότι στο 14’, ενώ στο 43’ απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, μετά από αυστηρή αποβολή αντιπάλου, έπειτα από χρήση VAR. Πέτυχε δεύτερο τέρμα με τον Ματέους Μπιάνκι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-3 στο 63ο λεπτό.

Η Σαπεκοένσε κέρδισε και την Νοβοριζοντίνο με 0-3 εκτός έδρας, συνεχίζοντας το πολύ καλό της ξεκίνημα στο εθνικό πρωτάθλημα, αφού παραμένει αήττητη. Και γενικώς δε χάνει εδώ και έξι αγώνες, αλλά με τέσσερις ισοπαλίες, οι δύο εκ των οποίων έχουν έρθει στα ισάριθμα παιχνίδια που έχει παίξει μέχρι στιγμής στο γήπεδό της για το εθνικό πρωτάθλημα!

Είναι ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα ήδη, ούσα στην δεύτερη θέση, και σε περίπτωση νίκης απόψε θα ανέβει στην πρώτη θέση, ανεξαρτήτως του τι θα γίνει στα υπόλοιπα παιχνίδια.

Ο έμπειρος μέσος Τιάγκο Ρεάλ δεν έχει παίξει ακόμη στο πρωτάθλημα λόγω τραυματισμού, με τον προπονητή της, Τζίλσον Κλέινα, να αναγκάζεται σήμερα σε μία αλλαγή στην ενδεκάδα, σε σχέση με τον προηγούμενο αγώνα, αφού τραυματίστηκε ο μέσος Μαρσέλο Φρέιτας και απουσιάζει επίσης.

Σαπεκοένσε Στατιστικά

*Εχει 5/6 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 7/9 under 2,5 εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΡΟΥΖΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κρουζέιρο κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Λοντρίνα, με γκολ – «δώρο» του αντίπαλου γκολκίπερ, το οποίο πέτυχε ο Λουίς Ενρίκε στο 66’, λίγα λεπτά αφότου είχε ακυρωθεί τέρμα της αντιπάλου της ως οφσάιντ! Αλλά γενικότερα ήταν καλύτερη και πιο επικίνδυνη επιθετικά, έχοντας και ένα δοκάρι στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Η Κρουζέιρο εκμεταλλεύτηκε και πάλι την έδρα της, κερδίζοντας με 1-0 την Λοντρίνα, πετυχαίνοντας δεύτερη νίκη στο εθνικό πρωτάθλημα. Αλλά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αρχίσει να παίρνει βαθμούς, με νίκες, και εκτός έδρας. Μακριά από το γήπεδο της δεν κερδίζει εδώ και τέσσερις αγώνες, με ισοπαλία στον πιο πρόσφατο έπειτα από τρεις συνεχόμενες ήττες.

Δεδομένου πώς ήταν από τα φαβορί της κατηγορίας, το ξεκίνημα της στο εθνικό πρωτάθλημα μπορεί να χαρακτηριστεί μέτριο. Πάντως είναι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, μόλις έναν βαθμό πίσω από την σημερινή της αντίπαλο.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι μέσοι Φερνάντο Κανεσίν, Φιλίπε Μασάντο, Μάρκο Αντόνιο, Ζοάο Πάουλο, ο επιθετικός Ραφαέλ Σίλβα και ο γκολκίπερ Γκάμπριελ Μπραζάο.