*4η  αγωνιστική

ΣΑΟΥΘΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σάουθεντ έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Χάλιφαξ, χάνοντας πέναλτι στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ κινδύνευσε ουσιαστικά μόνο μία φορά από την αντίπαλο της, χάνοντας κάποιες ευκαιρίες ακόμη να σκοράρει η ίδια.

Η Σάουθεντ αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εκτός έδρας με την Χάλιφαξ, χάνοντας πολύ μεγάλη ευκαιρία να πάρει τη νίκη, αφού αστόχησε σε πέναλτι. Και όταν μία ομάδα έχει σκοράρει μόλις ένα γκολ σε 270 αγωνιστικά λεπτά, δεν την παίρνει να χάνει τέτοιες ευκαιρίες για να σκοράρει!

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη της ισοπαλία, έπειτα από την ήττα που γνώρισε στην πρεμιέρα, στο μοναδικό παιχνίδι που έχει παίξει στο γήπεδό της, αναζητώντας ακόμη την πρώτη της νίκη τη φετινή σεζόν.

Χτύπησε στον αγώνα της πρεμιέρας ο επιθετικός Χάιντ που δύσκολα θα παίξει απόψε, επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός Δημητρίου, αλλά λείπουν και οι τραυματίες ήδη Σκοτ – Μόρις (ΑΜ), Κάρντγουελ (ΕΠ), Μέρφι (ΕΠ), Τέιλορ (ΑΜ).

Σάουθεντ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί under 2,5, 3/3 στο πρωτάθλημα.

*Εχει 2/3 Ν/G στο πρωτάθλημα

ΟΛΝΤΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ολνταμ έχασε 1-2 εντός έδρας από την Γουίλντστοουν, δεχόμενη δύο γκολ μέσα σε εφτά λεπτά στο πρώτο 20λεπτο, από τους Μπράουνε (10’), Αλαράκχια (17’). Κατάφερε να μειώσει με τον Τόλιτ στο 48’, ενώ πέτυχε και δεύτερο τέρμα στη συνέχεια, το οποίο όμως τελικά ακυρώθηκε.

Η Ολνταμ ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Γουίλντστοουν, γνωρίζοντας την πρώτη της φετινή ήττα, έχοντας φέρει όλα τα πιθανά αποτελέσματα στις τρεις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος, μετά τον υποβιβασμό της για πρώτη φορά σε ερασιτεχνική κατηγορία, έπειτα από περισσότερα από 100 χρόνια!

Στο μοναδικό παιχνίδι που έχει παίξει μακριά από την έδρα της, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, έφερε «λευκή» ισοπαλία, σε μία έδρα ανάλογης δυναμικότητας με αυτήν που αγωνίζεται και σήμερα.

Πάντως ο προπονητής της, Τζον Σέρινταν, ξεκαθάρισε πώς περιμένει αντίδραση από τους παίκτες του, λέγοντας πώς η νίκη είναι μονόδρομος μετά το τελευταίο απρόσμενο αποτέλεσμα στο γήπεδό τους.