* 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου για το Ολυμπιακό Τουρνουά.

* Βαθμολογία ομίλου: Βραζιλία 3, Ακτή Ελεφαντοστού 3, Σαουδική Αραβία 0, Γερμανία 0

* Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου προκρίνονται στα προημιτελικά

* Κεκλεισμένων των θυρών.

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το πάλεψε το ματς της Πέμπτης η Σαουδική Αραβία, ήταν ιδιαιτέρως ανταγωνιστική απέναντι στην Ακτή Ελεφαντοστού, αλλά ηττήθηκε με 2-1 και ουσιαστικά έχασε όποιες ελπίδες είχε για πρόκριση στα προημιτελικά, αφού ακολουθούν τα ματς με Γερμανία και Βραζιλία.

Καλύτεροι στο πρώτο μέρος οι Άραβες, βρέθηκαν πίσω στο σκορ από αυτογκόλ του στόπερ Αλαμρί, αλλά πριν το ημίχρονο ισοφάρισε ο Αλ Νταουσαρί σε 1-1. Στο δεύτερο μέρος οι Ιβοριανοί ανέβασαν στροφές, δημιούργησαν επικίνδυνες καταστάσεις και με τον Κεσί της Μίλαν βρήκαν το γκολ της νίκης. Πήραν μέτρα στο τέλος οι Άραβες, αλλά δεν είχαν ψυχραιμία στη δημιουργία τους.

Προηγούμενο ματς: Ακτή Ελεφαντοστού – Σαουδική Αραβία 2-1

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* “2-3 γκολ” τα τρία τελευταία παιχνίδια της (Δες το στην Bet365)

* Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τραγική η εμφάνιση των Γερμανών στην πρεμιέρα του Ολυμπιακού τουρνουά, από τύχη γλίτωσαν μία ιστορική ήττα, διαστάσεων που θα θύμιζε τον ημιτελικό του Μουντιάλ το 2014! “Σκορποχώρι” η άμυνα των Γερμανών, κάθε επίθεση της Βραζιλίας “μύριζε” γκολ και μέχρι το 30′ ο Ρισάρλισον είχε πετύχει χατ – τρικ, ενώ ενδιάμεσα χάθηκαν κι άλλες μεγάλες ευκαιρίες. Ο κίπερ Μίλερ γλίτωσε το 4-0 με απόκρουση πέναλτι στο φινάλε του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι Γερμανοί σποραδικά πήραν μέτρα στο γήπεδο, μείωσαν με τον Αμίρι στο 57′, αλλά η αποβολή του αρχηγού Άρνολντ στο 63′ άλλαξε τις ισορροπίες. Η Βραζιλία απειλούσε σε κάθε κατεβασιά και χάρη στις επεμβάσεις του Μίλερ και την επιπολαιότητα των Βραζιλιάνων δεν ξέφυγε το σκορ. Ο Άκε μείωσε από το πουθενά σε 3-2 στο 84′, αλλά το ματς έκλεισε όπως του άρμοζε, με γκολ της “σελεσάο” για το τελικό 4-2, που εντέλει είναι τρομερά κολακευτικό για τα “πάντσερ”.

Προηγούμενο ματς: Βραζιλία – Γερμανία 4-2