*4η αγωνιστική της τρίτης φάσης των προκριματικών για το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022.

*12 εθνικές ομάδες, χωρισμένες σε 2 γκρουπ. Οι 2 πρώτοι από κάθε γκρουπ προκρίνονται στην τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

*Οι 2 ομάδες που θα τερματίσουν στην 3η θέση του κάθε γκρουπ δίνουν αγώνες μπαράζ μεταξύ τους.

*Σε περίπτωση ισοβαθμίας στο βαθμολογικό πίνακα, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη είναι η διαφορά τερμάτων.

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι 6 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Προκριματικά Μουντιάλ

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Ιαπωνίας, την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με το 1ο ημίχρονο να λήγει 0-0, οι δύο ομάδες έλυσαν τις διαφορές τους στο 2ο σαρανταπεντάλεπτο. Οι Ιάπωνες πίεσαν, αλλά κόντρα στη ροή του παιχνιδιού η Σαουδική Αραβία έκανε το 1-0 στο 71′, δεν απειλήθηκε έκτοτε, με το 1-0 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Ήταν η 3η της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια σε αυτήν την προκριματική φάση. Βρίσκεται στη 2η θέση του Γκρουπ Β, ισόβαθμη με την 1η Αυστραλία. Μετράει 9 νίκες στα τελευταία 10 παιχνίδια της, φιλικά και επίσημα.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Ιαπωνίας.

Σαουδική Αραβία Στατιστικά

*N/g στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην Interwetten)

*Over2.5 γκολ στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΙΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας νίκη με 3-2 επί του Βιετνάμ, την προηγούμενη αγωνιστική. Παραλίγο να γκρεμίσει ό,τι έχτιζε με κόπο στα πρώτα 75 λεπτά του παιχνιδιού, όταν και προηγήθηκε με 2-0. Οι Βιετναμέζοι αντέδρασαν και με 2 γκολ στα τελευταία 10 λεπτά της κανονικής διάρκειας ισοφάρισαν σε 2-2. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, με το τελικό 3-2 να διαμορφώνεται στο 90+5′.

Ήταν η 1η της νίκη σε αυτήν την προκριματική φάση (1-0-2). Βρίσκεται στην 5η θέση του Γκρουπ Β, ισόβαθμη με την Ιαπωνία και το Ομάν (3η και 4ο αντίστοιχα).  Με n/g ολοκληρώθηκαν τα 5 από τα τελευταία 6 τελευταία παιχνίδια της.

Δεν αναφέρονται απουσίες για τη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-2 επί του Βιετνάμ.