13η αγωνιστική

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΑΟ ΠΑΟΛΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Έχασε εκτός έδρας 1-0 από τη Μποταφόγκο, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 61ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Το αήττητο σερί των 15 ματς που έτρεχε η Σάο Πάολο έλαβε τέλος, διάστημα στο οποίο σημείωσε εφτά νίκες και οκτώ ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Ροζέριο Σένι φιλοξενήθηκε από τη Μποταφόγκο, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 1-0. Δεν ικανοποίησε σε καμία περίπτωση με την εμφάνισή της, απείλησε ελάχιστα και χωρίς μεγάλη επιτυχία, με το τελικό αποτέλεσμα να είναι και το πιο δίκαιο.

Πλέον έχει επικρατήσει μια φορά στα πέντε τελευταία παιχνίδια που έδωσε, μένοντας παράλληλα στους 18 βαθμούς. Παραμένει αήττητη εδώ και 14 σερί εντός έδρας ματς, στα 13 εκ των οποίων πανηγύρισε και τη νίκη. Με εννέα απουσίες η αποστολής της για το αποψινό παιχνίδι, από το οποίο θα απουσιάσουν οι τραυματίες Άλισον, Αντρές Κολοράντο, Κάιο Ματέους, Γκάμπριελ Σάρα, Λουάν, Νικάο, Τάλες Κόστα και Βάλσε. Στην U18 της Βραζιλίας κλήθηκε ο Μορέιρα.

Σάο Πάολο Στατιστικά

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΑΛΜΕΪΡΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-2 επί της Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 28ο λεπτο με το αυτογκόλ του Λουάν, για να κάνει την ανατροπή πριν το ημίχρονο με τους Ζε Ραφαέλ (42′), Γκουστάβο Γκόμεζ (44′, 45’+4) και Γκουστάβο Σκάρπα (45′). Δέχθηκε απλά τη μείωση για το τελικό αποτέλεσμα στο 79ο λεπτό.

Από ένα αήττητο σερί 18 αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Παλμέιρας, στο οποίο και μετράει 14 νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα υποδέχθηκε την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, την οποία και συνέτριψε με 4-2. Μπορεί να βρέθηκε πίσω από δικό της λάθος, στην πορεία όμως αντέδρασε με τον καλύτερο τρόπο και με τέσσερα τέρματα σε μικρό χρονικό διάστημα έκανε την ανατροπή πριν το ημίχρονο. Σε γενικές γραμμές, ήταν με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο.

Τρίτο διαδοχικό τρίποντο, μετά και από εκείνα κόντρα σε Μποταφόγκο (4-0 εντός) και Κοριτίμπα (0-2 εκτός), πιστοποιώντας ότι είναι σε εξαιρετική κατάσταση, παραμένοντας στην κορυφή της κατάταξης. Έμεινε αλώβητη στις εννέα τελευταίες εξόδους της, έχοντας επικρατήσει στις έξι πιο πρόσφατες εξ αυτών, ανεξαρτήτως διοργάνωσης. Όπως ανακοινώθηκε το περασμένο Σάββατο, ο Αμπέλ Φερέιρα βρέθηκε θετικός στον covid-19 και θα μείνει εκτός από το αποψινό ματς, όσο και αυτό που ακολουθεί μεσοβδόμαδα και πάλι με τη Σάο Πάολο, για το κύπελλο. Χρέη υπηρεσιακού από τον Ζοάο Μάρτινς.