*Φάση των ομίλων του Κόπα Σουνταμερικάνα.

*5η Αγωνιστική του 4ου ομίλου.

*Από τον όμιλο προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα τερματίσουν στην 1η θέση και θα αντιμετωπίσουν τις ομάδες που κατέλαβαν την 3η θέση στους ομίλους του Κόπα Λιμπερταδόρες.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Βίλστερμαν-Σάο Πάολο 1-3.

ΣΑΟ ΠΑΟΛΟ ΑΝΑΛΥΣΗ (ΒΡΑΖΙΛΙΑ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Θουιάμπα με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξα οι φιλοξενούμενοι με τον Τζένισον στο 33’, όμως ισοφαρίστηκαν από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καγιέρι στο 66’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Νικάο στο 82’, εκμεταλλευόμενος και το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε η ομάδα του μετά την αποβολή του Τζόναθαν Καφού στο 75’.

Πολύ καλή εμφάνιση για τη Σάο Πάολο απέναντι στη Θουιάμπα. Παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς, κατάφερε στην επανάληψη να αυξήσει κατακόρυφα την πίεσή της, ανατρέποντας το εις βάρος της σκορ.

Την ευκαιρία να βρεθεί στην επόμενη φάση της διοργάνωσης έχει σήμερα, μετατρέποντας τη τελευταία αγωνιστική σε ματς διαδικαστικού χαρακτήρα. Είναι σε πολύ καλή κατάσταση, σκοράρει με συνέπεια, ενώ αμυντικά είναι αρκετά σταθερή, ειδικά όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της. «Τρέχει» νικηφόρο σερί δέκα αγώνων εντός έδρας, ανεξαρτήτως διοργάνωσης, έχοντας μάλιστα σκοράρει τουλάχιστον δύο τέρματα σε κάθε έναν από αυτούς.

Σάο Πάολο Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΒΙΛΣΤΕΡΜΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (ΒΟΛΙΒΙΑ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ρεάλ Τομαγιάπο, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Αλμπαρασίν στο 6’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τσάβεζ στο 31’. Ο Μαλντονάντο άφησε τους γηπεδούχους με δέκα παίκτες στο 76’, ενώ τις αποβολές ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι με τον Τσάβεζ στο 79’.

Μέτρια η εικόνα της Βίλστερμαν κόντρα στη Ρεάλ Τομαγιάπο. Μπήκε νωθρά στο ματς, μένοντας πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε, ενώ στη συνέχεια έμεινε κι εκείνη με δέκα παίκτες, χωρίς όμως να το πληρώσει εξίσου.

Αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι για εκείνη, χωρίς όμως αυτό να σημαίνει πως δεν θα παλέψει για τη νίκη. Ουραγός στον όμιλο, δεν έχει δείξει ιδιαίτερα θετικά στοιχεία στο παιχνίδι της, ενώ παραμένει χωρίς νίκη μετά τις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές. Παλεύει μακριά από το γήπεδό της, βρίσκοντας δίχτυα στις περισσότερες εξόδους της, όμως παράλληλα δέχεται εξίσου εύκολα γκολ και αυτό της κοστίζει σημαντικά.