*Αναμέτρηση για τα προημιτελικά των πλέι οφ του πρωταθλήματος. Τα παιχνίδια είναι διπλά, οπότε και θα ακολουθήσει ρεβάνς στην έδρα της Σανγκάη ΣΙΠΓ (23/10).

*Η αναμέτρηση διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα και κεκλεισμένων των θυρών.

*Η Σανγκάη ΣΙΠΓ επικράτησε και στα πέντε τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Σανγκάη Σενχούα, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Σανγκάη Σενχούα – Σανγκάη ΣΙΠΓ στην Bet365

ΣΑΝΓΚΑΗ ΣΕΝΧΟΥΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Σανγκάη Σενχούα, μετά και από εκείνη κόντρα στη Γκουανγκτζού R&F (2-0). Την τελευταία αγωνιστική των ομίλων, η ομάδα του Τσόι Κανγκ-Χι αντιμετώπισε τη Χενάν Ζιανιέ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-0. Είχε σε μεγάλα κέφια τον Μπι Ζινχάο, που με δυο προσωπικά τέρματα στο πρώτο μέρος, χάρισε τη νίκη στην ομάδα του. Αήττητη σε έξι διαδοχικά ματς, με δυο νίκες και τέσσερις ήττες. Τερμάτισε έτσι στην τέταρτη θέση του Α’ ομίλου, με 21 βαθμούς. Την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή του Κιμ Σιν-Γουκ (ΕΠ 4/3).

Προηγούμενο ματς: Νίκη 2-0 επί της Χενάν Ζιανιέ, για το πρωτάθλημα. Τα τέρματα του Μπι Ζινχάο (25′, 41′) έκριναν και το παιχνίδι.

Σανγκάη Σενχούα Στατιστικά

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα έξι τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (bet365 παίξε νόμιμα)

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

Παίξε νόμιμα στην Bet365 | +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΑΝΓΚΑΗ ΣΙΠΓ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά από τέσσερις διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα, η Σανγκάη ΣΙΠΓ υπέστη και πάλι την ήττα. Την τελευταία αγωνιστική των ομίλων, η ομάδα του Βίτορ Περέιρα αντιμετώπισε τη Λιφάν, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0. Το αριθμητικό μειονέκτημα που είχε από το 18ο λεπτό, ήταν και αυτό που της στέρησε τις όποιες βλέψεις είχε για κάτι το θετικό. Παρά την απώλεια αυτή, τερμάτισε στην κορυφή του Β’ ομίλου, με 32 βαθμούς, τέσσερις πάνω από την δεύτερη Μπεϊζίνγκ Γκουοάν. Δεν υπολογίζεται ο τιμωρημένος Ζανγκ Γουέι (AM 3/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Λιφάν, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 38ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.

Σανγκάη ΣΙΠΓ Στατιστικά

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα έξι τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Σκόραρε στα 14 από τα 16 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.