*5η αγωνιστική

*Δεν σημειώθηκε ισοπαλία στα 14 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (πέντε νίκες η Σαντχάουζεν, εννέα η Νυρεμβέργη).

ΣΑΝΤΧΑΟΥΖΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-2) από την Καρλσρούη. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Κινσόμπι (10′) και Κουτουτσού (61′), απάντησαν ισάριθμες οι Μπάτμαζ (32′) και Ραπ (84′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κουέτο στο 87′.

Μπορεί να προηγήθηκε δύο φορές στην αναμέτρηση, ωστόσο η Σαντχάουζεν υποκλίθηκε, τελικά, στην ανώτερη Καρλσρούη γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 3-2. Έβγαλε κούραση στα τελευταία λεπτά που επέτρεψε στους γηπεδούχους να κάνουν την αντεπίθεσή τους, σκοράροντας το καθοριστικό γκολ τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′.

Σε 14 αναμετρήσεις που έδωσε η Σαντχάουζεν με τη Νυρεμβέργη στη δεύτερη κατηγορία δεν σημειώθηκε ισοπαλία (πέντε νίκες, εννέα ήττες). “Πρέπει να δείξουμε τον πραγματικό αγωνιστικό εαυτό μας και πάλι”, υπογράμμισε ο προπονητής Σβαρτς. Δανεικός αποκτήθηκε ο Αντέμι (ΕΠ) από τη Χίμκι.

ΣΑΝΤΧΑΟΥΖΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Κράτησε το μηδέν στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-0) από τη Χαϊντενχάιμ. Σκόραραν οι Τομάλα (44′), Μπεκ (49′) και Μπέστε (80′).

Κατώτερη των προσδοκιών παρουσιάστηκε η Νυρεμβέργη στην αναμέτρηση με τη Χαϊντενχάιμ, γνωρίζοντας δίκαια την εντός έδρας ήττα με 3-0. Δεν κατάφερε σε κανένα σημείο αυτής να περιορίσει την επιθετική δράση των φιλοξενούμενων που είχαν και δοκάρι στο 74′.

Η Νυρεμβέργη πανηγύρισε τέσσερις νίκες στις έξι τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Σαντχάουζεν, στις τρεις από τις οποίες κράτησε το μηδέν στα μετόπισθεν. “Πρέπει να βρούμε τρόπο να περιορίσουμε το μομέντουμ της Σαντχάουζεν, πρόκειται για μία ιδιαίτερα αποφασισμένη αντίπαλο”, είπε ο προπονητής Κλάους.