*5η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Η Ίνγκολσταντ πανηγύρισε μόλις τέσσερις νίκες σε 14 αναμετρήσεις κόντρα στη Σαντχάουζεν, ωστόσο όλες ήρθαν μακριά από την έδρα της.

ΣΑΝΤΧΑΟΥΖΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μπορεί να φάνταζε ως το μεγάλο αουτσάιντερ της αναμέτρησης, παρόλα αυτά η Σαντχάουζεν κατάφερε να φύγει με το “τρίποντο” από την έδρα της Άουε (3-1) την προηγούμενη βδομάδα, σπάζοντας παράλληλα το ρόδι στο πρωτάθλημα. Ιδιαίτερα θεαματική ήταν η αναμέτρηση των δύο ομάδων, οι οποίες δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ σε όλη τη διάρκεια αυτής.

Στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν πιο συγκεντρωμένοι κι αποτελεσματικοί πανηγυρίζοντας μία σπουδαία νίκη. “Είμαστε πολύ πιο χαλαροί, προετοιμαστήκαμε με περισσότερη διάθεση για την αναμέτρηση κόντρα στην Ίνγκολσταντ η οποία αποδίδει καλό ποδόσφαιρο”, ανέφερε ο προπονητής Κλέπινγκερ.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-1) της Άουε. Στο 52′ ο Έσβαϊν άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, απάντησε ο Γκεγέ στο 65′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν οι Μπάχμαν (82′) και Σούκου (88′).

ΣΑΝΤΧΑΟΥΖΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Δεν σκόραρε στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

21+ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ίνγκολσταντ άνοιξε λογαριασμό στο πρωτάθλημα την προηγούμενη βδομάδα με αντίπαλο τη Νυρεμβέργη στο “Audi-Sportpark” (0-0). Ισορροπημένη ήταν η αναμέτρηση στο πρώτο ημίχρονο, ανέβασαν ρυθμούς στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι αναγκάζοντας τον τερματοφύλακα Μπούντιτς σε τρεις επεμβάσεις. Το συγκρότημα του Πέτζολντ διαθέτει τη χειρότερη επίθεση (δύο γκολ) και άμυνα (έντεκα γκολ) του πρωταθλήματος μαζί με τη Χόλσταϊν Κίελ.

Θα πρέπει να γυρίσουμε επτά χρόνια πίσω για να βρούμε το τελευταίο “διπλό” που πανηγύρισε κόντρα στη Σαντχάουζεν (3-0). “Η αντίπαλός μας δεν ξεκίνησε καλά τη σεζόν, αλλά έχει βρει αγωνιστική ισορροπία. Θέλουμε να δώσουμε στην εμφάνιση της προηγούμενης εβδομάδας”, είπε ο προπονητής της Ίνγκολσταντ.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός) με Νυρεμβέργη. Πιο κινητικοί κι επιθετικοί παρουσιάστηκαν οι φιλοξενούμενοι, αναγκάζοντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε έξι αποκρούσεις.