*Ματς 1ου γύρου: Περέζ Ζελεντόν – Σάντος Ντε Γκουαπίλες: 3-3

* Κεκλεισμένων των θυρών.

ΣΑΝΤΟΣ ΝΤΕ ΓΚΟΥΑΠΙΛΕΣ – ΠΕΡΕΖ ΖΕΛΕΝΤΟΝ στην Bet365

ΣΑΝΤΟΣ ΝΤΕ ΓΚΟΥΑΠΙΛΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Για ένα ημίχρονο ήταν καλή κόντρα στη γηπεδούχο Χερεντιάνο. Μάλιστα μπόρεσε να αντιδράσει στο γκολ που δέχτηκε στο πρώτο πεντάλεπτο και να ισοφαρίσει ένα λεπτό πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος όμως και πιο συγκεκριμένα στο 54′ ο βασικός αμυντικός Μπένετ δέχτηκε κόκκινη κάρτα. Σήμερα λοιπόν έχει μία αξιοσημείωτη απουσία και αφορά αυτή του Μπένετ, ο οποίος έχει σκοράρει και μία φορά στις 18 συμμετοχές που έχει στη λίγκα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Για ένα ημίχρονο άντεξε στην έδρα της Χερεντιάνο. Στο 44′ με τον Λόπεζ ισοφάρισε το γκολ που δέχτηκε στο 5′. Στο δεύτερο μέρος όμως δέχτηκε άλλα δύο γκολ και ηττήθηκε με 3-1.

ΣΑΝΤΟΣ ΝΤΕ ΓΚΟΥΑΠΙΛΕΣ Στατιστικά

* Μετρά τρεις συνεχόμενες ήττες, όλες με over 2.5 (δες το στην bet365).

* Έξι παιχνίδια μακριά από τις ισοπαλίες.

ΠΕΡΕΖ ΖΕΛΕΝΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μπόρεσε να αποφύγει την εντός έδρας ήττα από τη Λιμόν και την κράτησε έναν βαθμό από κάτω της στη βαθμολογία, για να μη βρεθεί στην προτελευταία θέση. Έμεινε πίσω στο σκορ με πέναλτι στην αρχή του δευτέρου μέρους.

Ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο πέντε λεπτά πριν το φινάλε, αλλά η εμφάνισή της για μία ακόμη φορά κινήθηκε στα όρια του απογοητευτικού. Μένει μακριά από τις νίκες εδώ και επτά αγωνιστικές και δεν δείχνει ότι μπορεί να συνέλθει, ούτε μετά τη διακοπή.

Προηγούμενο παιχνίδι: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στη Λιμόν. Έμεινε πίσω με πέναλτι στο 51′, ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο στο 86′ με σκόρερ τον Γκίμπονς.