9η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πατσούκα με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Χινεστρόζα στο 45+2’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπρουνέτα στο 56’. Το 2-1 πέτυχε ο Γκονζάλεζ στο 69’ και το 3-1 ο Χερνάντες στο 90+2’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τόρες στο 90+5’, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Κορέα στο 90+8’.

Πάλεψε η Σάντος Λαγκούνα, αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στην αποτελεσματικότητα Πατσούκα. Έμεινε πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, όμως ισοφάρισε με την έναρξη της επανάληψης. Στη συνέχεια υπέκυψε ξανά, δεχόμενη δύο ακόμη γκολ, ενώ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Θετικά στοιχεία αφήνει σε όλες τις αναμετρήσεις της τελευταία, παρά το γεγονός ότι δεν έχει αποσπάσει διαδοχικές νίκες. Ασταμάτητη μεσοεπιθετικά, όμως το μεγάλο της πρόβλημα παρουσιάζεται στην άμυνά της, εκεί όπου δεν έχει καταφέρει μέχρι στιγμής να κρατήσει το μηδέν παθητικό. Μαχητική, ειδικά εντός έδρας, προέρχεται από δύο σερί νίκες, ενώ μετράει 4 γκολ υπέρ και 2 κατά.

Σάντος Λαγκούνα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΝΕΚΑΞΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Χουάρεθ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μπατίστα με πέναλτι στο 16’, όμως ισοφαρίστηκαν από το αυτογκόλ του Τσάνσελορ στο 45+8’.

Ισόπαλο αποτέλεσμα παρά την καλή εμφάνιση που πραγματοποίησε η Νεκάξα. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε από νωρίς, όμως στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης. Στο δεύτερο μέρος μειώθηκε ο ρυθμός του αγώνα, με αποτέλεσμα το σκορ να μείνει απαράλλακτο.

Παραμένει η μοναδική ομάδα χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα και σήμερα θέλει ιδανικά να το αλλάξει αυτό. Βρίσκει μπροστά της την τρομερά ασταθή αμυντικά Σάντος Λαγκούνα και μπορεί να το εκμεταλλευτεί, προκειμένου να βρει με μεγαλύτερη ευκολία το δρόμο προς τα δίχτυα. Πάρα πολλά τα προβλήματά της αμυντικά, δέχθηκε γκολ σε όλα της τα παιχνίδια μέχρι στιγμής και βρίσκεται πλέον στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.