*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Κρουζ Αζούλ-Σάντος Λαγκούνα 2-2.

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κερετάρο με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Πρεσιάδο στο 76’.

Καλή εμφάνιση και δεύτερη διδοχική νίκη για τη Σάντος Λαγκούνα. Δημιούργησε ευκαιρίες, απείλησε με τις περισσότερες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο. Η άμυνά της δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, διατηρώντας την ανέπαφη σχετικά εύκολα.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, έχοντας σύμμαχο την έδρα της. Δείχνει να βρίσκει ρυθμό, σκόραρε με συνέπεια στις τελευταίες αναμετρήσεις της και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αδυναμίες των φιλοξενούμενων ώστε να το πετύχει και σήμερα. Αμυντικά δεν είναι ιδιαίτερα σταθερή, παρ’ όλα αυτά προέρχεται από δύο σερί ματς στα οποία δεν δέχθηκε γκολ.

Σάντος Λαγκούνα Στατιστικά

*Με No Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Τσίβας Γουαδαλαχαρά, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Φαραβέλι στο 7’ και το 2-0 ο Αντούνια στο 27’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Αντούνια στο 33’.

Άκρως αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για την Κρουζ Αζούλ. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο, βρίσκοντας δίχτυα με όλες όσες απείλησε, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ, το οποίο και διατήρησε ως το τελευταίο σφύριγμα.

Να διπλασιάσει τις νίκες της θέλει στο σημερινό παιχνίδι. Είναι σε πολύ καλή κατάσταση, δεν έδειξε να την πτοεί η ήττα κόντρα στην Κλαμπ Αμέρικα (1-0), επιστρέφοντας άμεσα στα νικηφόρα αποτελέσματα απέναντι στη Τσίβας Γουαδαλαχάρα (3-0). Τρομερή επιθετικά, βρίσκει δίχτυα σχεδόν ασταμάτητα, την ώρα που αμυντικά δεν είναι και από τις πιο σταθερές ομάδες. Μαχητική στις εξόδους της, μετράει δύο νίκες σε τέσσερις αγώνες (2-1-1), με 6 γκολ υπέρ και 4 κατά.