*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κρουζ Αζούλ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Πρεσιάδο στο 2’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Καμπίντο στο 11’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Αντούνια με πέναλτι στο 45’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πρεσιάδο με δεύτερο προσωπικό γκολ, αυτή τη φορά από την άσπρη βούλα στο 63’.

Πάλεψε η Σάντος Λαγκούνα και κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο σκορ, όμως στη συνέχεια δέχθηκε την ανατροπή με τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη έφερε ξανά το ματς στα ίσα, με το σκορ να μένει απαράλλακτο από εκείνο το σημείο κι έπειτα.

Μια ακόμα πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της Τσίβας Γουαδαλαχάρα. Όσο μαχητική και αποτελεσματική είναι στο επιθετικό της κομμάτι, άλλο τόσο ασταθής και αναποτελεσματική είναι αμυντικά. Πάρα πολλοί κενή χώροι στο δικό της μισό του γηπέδου, αρκετά λάθη στη μεσαία γραμμή, με αποτέλεσμα όλα αυτά να βοηθούν τις αντίπαλες ομάδες να βρουν δίχτυα.

Σάντος Λαγκούνα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΣΙΒΑΣ ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κλαμπ Τιχουάνα με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Αλβαράδο στο 67’, εκμεταλλευόμενος την κόκκινη που πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Καβαλίνι στο 45+4’.

Εξαιρετική εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Τσίβας Γουαδαλαχάρα σε σχέση με το τι αποτυπώθηκε στο τελικό σκορ. Πήρε από το πρώτο ημίχρονο αριθμητικό πλεονέκτημα και το εκμεταλλεύτηκε στην επανάληψη, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ. Στη συνέχεια απλώς το διατήρησε ως το τελευταίο σφύριγμα.

Πρωτοπόρος και αήττητη στο πρωτάθλημα μέχρι στιγμής. Έχει δείξει πολύ θετικά στοιχεία στο παιχνίδι της, καθώς βρίσκει δίχτυα με συνέπεια τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, ενώ παράλληλα αμυντικά είναι σταθερή και δεν επιτρέπει εύκολα την παραβίαση της εστίας της.